Gorące tematy

"Baby Shark" lepszy od "Despacito". Ile ma wyświetleń najpopularniejszy klip wszech czasów?

Gorące tematy

Aktualizacja:

Po hucznym "Despacito" przyszedł czas na nowego króla sieci. Dziecięca piosenka "Baby Shark" zdetronizowała hit Luisa Fonsi i cieszy się miliardami wyświetleń. Jednak jest jedno małe "ale". Wokół utworu wybuchł niedawno skandal.

"Despacito" to bez dwóch zdań największy przebój portorykańskiego piosenkarza Luisa Fonsiego. Numer został wydany 13 stycznia 2017 r. i od tamtej pory bił rekordy wyświetleń w serwisie YouTube. Nieoczekiwanie rytmiczne "Despacito", które do niedawna wybrzmiewało na niemalże każdej dyskotece, zyskało nie lada rywala w postaci... piosenki dla dzieci.

"Baby Shark" lepsze od "Despacito"

O fenomenie kultowego już dziecięcego hymnu "Baby Shark" opowiedziała Barbara Pasek w Dzień Dobry TVN.

Są takie rankingi, które utwory są absolutnym hitem na YouTube. Takim utworem przez długi czas było "Despacito". To utwór nie najwyższych lotów, ale niesie. Kawałek, który go zdetronizował ma już 7 mld odtworzeń...

- zaczęła dziennikarka.

Popularność nieoczywistego rywala dla hitu portorykańskiego artysty zaskoczyła Barbarę Pasek. Co więcej, południowokoreańskie rytmy raczej nie przypadły jej do gustu.

Już czuje małą traumę, utwór nazywa się "Baby Shark"...

- przedstawiła nowego "króla sieci" na antenie Dzień Dobry TVN.

"Despacito" był dwuznacznym utworem, jeżeli by się wczytać w treść. A tutaj trafiliśmy na zupełnie drugi biegun. W przypadku "Baby Shark" chcemy być bez żadnych kontrowersji. Chcemy być grzeczni

- skwitowała "Baby Shark" Ewa Drzyzga.

"Baby Shark" - co to za piosenka?

Utwór o rodzinie rekinów wyszedł spod rąk południowokoreańskiej firmy Pinkfong. Piosenka "Baby shark" stała się tym bardziej fenomenem, gdyż nigdy dotąd żadne wideo o charakterze edukacyjnym nie osiągnęło takiego sukcesu.

"Baby Shark" - skandal wokół piosenki

Piosenka "Baby Shark" wykonywana jest przez dziecięcą wokalistkę Hope Segoine. Nie każdy pamięta o skandalu wokół popularnego utworu. Jak przypomina portal "All About Music", firma Pinkfong została rok temu pozwana przez autora piosenek dla dzieci Jonathana Wrighta. Mężczyzna twierdzi, że w 2011 r. nagrał niemalże identyczny utwór. W związku z tym chciał uzyskać prawa do bijącej rekordy wyświetleń piosenki dla dzieci "Baby Shark". Wyrok w tej sprawie jeszcze nie zapadł.

Dodajmy, że "Baby shark" i "Despacito" dzieli w tym momencie kilka milionów odsłon. Być może dla Luisa Fonsiego jeszcze nie wszystko stracone.

Zobacz też:

"Serce piko", czyli cover "Despacito" z medycznym przesłaniem

Przebój Despacito po śląsku! Brzmi nieźle!

Luis Fonsi w Dzień Dobry Wakacje!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości