Gorące tematy

Autor książki "Sodoma", Frederic Martel: większość duchownych w Watykanie to geje

Gorące tematy

Frederic Martel to francuski socjolog, pisarz i dziennikarz. Jego książka "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” wywołała prawdziwy szok. Autor udowadnia w niej między innymi, że homoseksualizm wśród księży jest powszechny i znany. O powstawaniu książki Martel opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

Na rynku ukazała się jedenasta książka Frederica Martela - "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie”, poruszająca temat homoseksualizmu w Kościele katolickim. Powstała na podstawie dziennikarskiego śledztwa trwającego ponad cztery lata, podczas którego autor przeprowadził wywiady z tysiącem pięciuset osobami w Watykanie w 30 krajach. Wśród nich było 41 kardynałów, 52 biskupów i monsiniorów, 45 nuncjuszów apostolskich i zagranicznych ambasadorów oraz ponad 200 księży i seminarzystów.

>>> Zobacz także:

Czy homoseksualizm można wyleczyć?

"Wierzę w Boga i jestem gejem"

Orientacja seksualna. Co to jest orientacja seksualna, skąd się bierze i jakie są jej rodzaje?

Na podstawie rozmów autor doszedł do wniosku, że systemem, w jakim żyją homoseksualiści w Watykanie i w całym Kościele katolickim, rządzi kilka zasad. Oto niektóre z nich:

  • Przez długi czas kapłaństwo było idealnym schronieniem dla młodych homoseksualistów, a homoseksualizm był prawdziwym powodem ich wstąpienia do stanu kapłańskiego.
  • Im większym homofobem jest duchowny, tym większe prawdopodobieństwo, że jest gejem, a im duchowny jest bardziej progejowski, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że jest homoseksualistą.
  • W miarę pokonywania szczebli kościelnej kariery napotyka się coraz więcej homoseksualistów, a heteroseksualność na szczytach władzy kościelnej staje się wyjątkiem.
  • Za większością spraw molestowania seksualnego kryją się duchowni, którzy z obawy, że w razie skandalu zostanie ujawniony ich homoseksualizm, chronili sprawców tych przestępstw.
  • Prostytucja, płatna miłość łącząca w Rzymie księży z arabskimi żigolakami, to zespolenie dwóch niedoli – bezdenna frustracja seksualna księży katolickich znajduje odbicie w ograniczeniach narzucanych przez islam utrudniający młodym muzułmanom stosunki heteroseksualne poza małżeństwem.
  • Plotki, oszczerstwa, porachunki, zemsta, molestowanie seksualne są w stolicy świętej na porządku dziennym. Jednym z głównych motorów tych intryg jest kwestia gejowska.

Kim jest Frederic Martel?

Frederic Martel jest doktorem nauk społecznych, pisarzem, dziennikarzem i aktywistą. Ukończył także studia politologiczne, prawnicze oraz filozoficzne. Pełnił rolę attache kulturalnego ambasady Francji w Stanach Zjednoczonych i Rumunii. Wykładał w ESSEC Business School, w Instytucie Nauk Politycznych Sciences-Po w Paryżu oraz gościnne na Uniwersytecie Harvarda.

Napisał jedenaście książek, m.in. "Polityka kulturalna Stanów Zjednoczonych", "Theater. O zmierzchu teatru w Ameryce" i "Mainstream. Co podoba się wszędzie na świecie". Jest również autorem głośnych książek obrazujących różne obszary kultury gejowskiej: "Le Rose et le Noir: les homosexuels en France depuis 1968" czy "Global Gay".

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości