Gorące tematy

Antek ma 9 lat i zdobył 14 tatrzańskich szczytów-Wielką Koronę Tatr

Gorące tematy

9-letni Antek Marcisz chodzi po górach od małego. W jego rodzinie wspinają się wszyscy. Zarówno rodzice jak i dziadkowie. W tym roku Antek razem z tatą zdobył Koronę Tatr, czyli 14 szczytów! O tym wyjątkowym osiągnieciu z Antkiem oraz jego tatą Andrzejem Marciszem rozmawiał dziennikarz Dzień dobry TVN Marcin Sawicki.

9-latek zdobył Koronę Tatr

Andrzej Marcisz jest znany taternikiem. Wyznaczał trasy przejścia w Tatrach oraz pisze przewodniki. Pan Andrzej zaszczepił w Antku miłość do gór. W wakacje zdobyli Koronę Tatr, czyli wszystkie 14 szczytów. Wspinaczka górska nie należy do łatwych sportów. By wspiąć się na szczyty Korony Tatr trzeba doskonałej kondycji, a także dużej wiedzy na temat wspinaczki. Czy podczas tych wypraw 9-latkowi nie towarzyszył strach?

Nie. Tam się nie ma czego bać. Jak się jest z mamą i z tatą to jest bezpiecznie.

O którym szczycie marzył Antek?

Najbardziej chciałem się wspiąć na Lodowy Szczyt. W domu na ścianie mamy ogromną panoramę Tatr. I ten Lodowy Szczyt jest najwyższy.

Czy podczas wypraw dopadły ich nieprzewidziane zdarzenia?

Na Baranich Rogach dopadła nas burza z piorunami. Antek wykazał się wtedy super koordynacją. I w ciągu 20 minut zeszliśmy 400 metrów w bezpieczny teren.

- zdradził Andrzej Marcisz.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości