Gorące tematy

"Świąt nie będzie", "Wigilijne show" i... "Szklana pułapka". Jakie świąteczne filmy poleca Ania Wendzikowska?

Gorące tematy


Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Czas przygotowań do pierwszej gwiazdki na pewno umilą filmy. Ania Wendzikowska przygotowała nieoczywistą listę świątecznych hitów.

Ania Wendzikowska odwołuje święta

Tegoroczne Święta ze względu na trwajacą pandemię będą inne niż przed laty, dlatego Ania Wendzikowska postanowiła przygotować listę świątecznych filmów na opak. Pierwszą propozycją, o której powiedziała dziennikarka jest "Grinch. Świąt nie będzie".

To jest historia o Grinchu, który nielubiany w dzieciństwie, cierpiący wyobcowanie, wyprowadził się poza społeczność, w której żył i zaczął nienawidzić ludzi. Święta były momentem, którego nienawidził najbardziej, ponieważ ludzie byli wtedy szczęśliwi. A wiadomo, że ludzie, którzy są w życiu nieszczęśliwi, nie bardzo lubią te momenty

- opowiada.

Jednak z tego filmu płynie bardzo ważna lekcja – powinniśmy z większą wrażliwością patrzeć na ludzi i otaczający nas świat. - "W świętach nie chodzi o prezenty , nie chodzi o dekoracje i nie chodzi o anturaż, który sobie tworzymy, tylko o relacje, o bycie razem i emocje" – dodaje dziennikarka.

Dużo emocji przysporzy na pewno film "Zły Mikołaj", gdzie Święty ukazany jest zdecydowanie nie jako święty. Tytułowy Mikołaj przeklina, pije i zamiast być dobrym, starszym panem, obraża dzieci. Kiedy domy handlowe, w których pracuje zostają zamknięte, on wspólnie ze swoim elfem je rabuje.

- Niby opowiadamy o filmach, które są trochę na opak, ale jednak w tej hollywoodzkiej formule na koniec okazuje się, że jak się w tego złego człowieka trochę uwierzy, to może się okaże, że trochę dobra też w nim jest " – mówi Ania Wendzikowska.

Nieoczywisty świąteczny film - "Szklana pułapka"

"Szklana pułapka" nijak kojarzy ci się ze świętami? Nie jesteś sam. Aż 60% widzów deklaruje, że nie utożsamia tego filmu z świątecznym filmem.

- W tym filmie John McClane próbuje zdążyć do domu na święta i tak naprawdę to jest bardzo ważna oś fabuły i bardzo ważny element. Ciągle pokazują się tam świąteczne dekoracje, świąteczne plakaty – tłumaczy Anna Wendzikowska.

Święta na opak

Czym byłby grudzień bez "Opowieści Wigilijnej"? Anna Wendzikowska zachęca do obejrzenia współczesnej, filmowej adaptacji uwielbianej powieści Karola Dickensa - "Wigilijne show".

- Bill Murray jest bezwzględnym, cynicznym producentem telewizyjnym, który doszedł do wszystkiego sam, ale doszedł do tego po trupach i generalnie nie ma skrupułów. Klasyk osadzony we współczesnych realiach. Zostaje postawiony przed trzema duchami, które pokazują mu w jaki sposób postępuje, co dzieje się z ludźmi i jak będzie wyglądała przyszłość, jeżeli dalej będzie postępował tak, jak postępuje – wyjaśnia dziennikarka.

Na koniec trochę śmiechu. "Cztery gwiazdki" to komedia świąteczna z Reese Witherspoon.

- Historia o parze, która tak nie lubi tradycyjnych, klasycznych świąt z rodziną, że co roku wyjeżdża na egzotyczne wakacje" - mówi Anna Wendzikowska. Niestety loty zostają odwołane, a oni zmuszeni do spędzenia świąt z rodziną. Jaki będzie finał tej historii? Dowiecie się oglądając film!

Zobacz też:

Niezwykła wizja przyszłości w filmach z przeszłości. Co przewidzieli reżyserzy?

Polskie wątki w amerykańskiej kinematografii. Część z nich może was zaskoczyć

"Sala Samobójców – Hejter" dostępna w sieci. Agata Kulesza: "Bywały też okrutne komentarze w moją stronę"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości