Gorące tematy

Anita Werner: "Mam taki charakter, że jak coś robię, to robię to na 100 procent"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Anita Werner właśnie świętuje 20-lecie stacji TVN24, a nam zdradziła, jakimi wartościami kieruje się w pracy. Opowiedziała o wielkiej pasji do sportu oraz o aktorstwie, które kiedyś pojawiło się w jej zawodowym życiu.

Anita Werner o dziennikarskim warsztacie

Anita Werner przyznała, że żyjemy teraz w czasach mediów elektronicznych. Jej zdaniem niezależnie czy wywiady publikowane są w Internecie, czy w innym medium, ważne jest to, żeby dbać o dziennikarski warsztat.

- Żyjemy w czasach mediów internetowych, elektronicznych. Natomiast dla mnie nie zmienia się jedno, nie zmienia się dziennikarski warsztat, zasady i wartości, którymi ja się zawsze kierowałam, i, którymi kieruję się do tej pory. Te same wartości można przelać na dziennikarstwo internetowe, elektroniczne - podkreśliła Werner.

Dziennikarka powtarza swoim studentom na Uniwersytecie Warszawskim, że w tym zawodzie ważna jest pasja, pracowitość i pokora.

- A poza tym, przede wszystkim profesjonalizm, uczciwość wobec siebie i wobec widzów, rzetelność, fachowość, sprawdzanie informacji. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach, jedną z ważniejszych czynności i działań, o które my, dziennikarze musimy dbać, to jest weryfikacja informacji - podkreśliła.

Anita Werner o pasji do sportu

Anita Werner uwielbia sport. Swoją zawodową przygodę zaczynała od stacji Wizja Sport i teraz prywatnie również stara się prowadzić aktywny i zdrowy styl życia. W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl dziennikarka zdradziła, dlaczego tak chętnie inwestuje swój wolny czas w wysiłek fizyczny.

- Adrenalina, ale też rywalizacja z samą sobą, ale sport był też zawsze takim moim wentylem bezpieczeństwa, sposobem na odreagowanie emocji, pracy, sposobem na odstresowanie i oazę spokoju wewnętrznego. Sport, zawsze to powtarzałam, robi nie tylko dobrze na ciało, ale i na głowę - podkreśliła.

Anita Werner o aktorstwie

Dziennikarka Faktów TVN, mając zaledwie 17 lat, zagrała główną rolę żeńską w filmie "Słodko gorzki" Władysława Pasikowskiego. Jednak, jak zdradziła w rozmowie z nami, od początku wiedziała, że to nie dla niej.

- To była fantastyczna przygoda 17-letniej dziewczyny, która miała szansę zagrać u najbardziej kasowego wówczas reżysera, z największymi gwiazdami polskiego kina. Dla mnie to było niesamowite przeżycie, ale to była tylko jednorazowa przygoda. Ja od razu wiedziałam, że to nie jest dla mnie, że jest mnóstwo ludzi, którzy robią to zdecydowanie lepiej niż ja. Mam taki charakter, że jak coś robię, to robię to na 100 procent i chcę być w tym jak najlepsza - wyznała Werner.

Zobacz wideo: Anita Werner o pasji do sportu i aktorskiej przygodzie

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości