Przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż, tuż

Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w ubiegłych latach wszystkie najważniejsze wydarzenia rozegrają się w studiu, które powstaje na Placu Defilad w Warszawie. Na jakim etapie jest jego budowa?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak idą przygotowania?

U podnóża Pałacu Kultury i Nauki trwa budowa studia na potrzeby 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - To tu będzie biło serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tradycyjnie stanie wielkie młyńskie koło, na którym będzie się można zakręcić [...], będzie można też z wysokości podziwiać Warszawę - mówił w Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Natomiast przez całą niedzielę na antenie stacji TVN będzie można śledzić wszystko to, co dzieje się wokół finału.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy to przede wszystkim charytatywna zbiórka. Niestety, ze względu na trudne, pandemiczne czasy, nie każdy będzie mógł wyjść z domu i wrzucić pieniądze do puszki. Takim osobom z pomocą rusza Play, który od 11 lat wspiera WOŚP. Firma zachęca do korzystania z aplikacji, dzięki której bez wychodzenia z domu można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. - To prawda, z Playem pomaganie jest bajecznie proste. [...] Wystarczy wejść do aplikacji Play 24 i albo doładować swoje konto, albo opłacić fakturę. Im więcej tego typu transakcji, tym więcej środków Play przekaże Orkiestrze - mówiła Paulina Mikuła.

Nieodłącznym elementem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest tzw. Światełko do nieba. - Pojawi się tradycyjnie na niebie o godzinie 20.00. W wielu miastach do góry, do nieba poleci światełko. [...] To dopiero robi wrażenie. Lubię ten moment. To jeszcze nie jest podsumowanie, bo wielka impreza będzie trwała do późnej nocy, czasami trwa nawet do rana, ale ta godzina dwudziesta, to taki bardzo ważny moment podczas każdego finału Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówił Bartek Jędrzejak.

Dzień Dobry TVN wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W tym roku - po raz kolejny - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wpiera redakcja Dzień Dobry TVN. - Dawaliśmy na licytacje siebie, czyli spacery, wizyty w studiu, dawaliśmy różnego rodzaju gadżety - mówił Bartek Jędrzejak. W tym roku na aukcję trafiło śniadanie z prowadzącymi Dzień Dobry TVN. Obecnie trzeba za nie zapłacić ponad 3 tysiące złotych.

- Liczymy, że będzie to dużo więcej. Gotować będzie sam Andrzej Polan. Usiądziemy wszyscy przy jednym stole, będzie naprawdę bardzo przyjemnie. To będzie niezapomniane śniadanie - mówił Bartek Jędrzejak.

30. - jubileuszowy - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie się odbywał pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości