Gorące tematy

29. finał WOŚP coraz bliżej. Jak w wygodny i bezpieczny sposób zasilić konto fundacji?

Gorące tematy

Aktualizacja:

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nadchodzi wielkimi krokami. Już 31 stycznia ruszy 29. edycja "festiwalu dobroci". W tym roku zbieramy na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i sprzęt do diagnostyki głowy. W pomoc zaangażowało się wielu znanych i lubianych artystów, a także mBank, który od kilku lat wspiera fundację Jurka Owsiaka.

29. finał WOŚP - cel zbiórki

W centrum Warszawy przed Pałacem Kultury i Nauki powstał wielki kolorowy namiot, w którym już w niedzielę wystąpią znani artyści. Choć ze względu na pandemię w centrum dowodzenia przebywać będą mogli tylko pracownicy, relację z wydarzenia zobaczymy zarówno w TVN, TVN24, jak i TTV.

W tym roku zbieramy na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i sprzęt do diagnostyki głowy. Fundacja planuje kupić między innymi endoskopy laryngologiczne, narzędzia do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory oraz sprzęt do diagnostyki bezdechu sennego.

- To już druga edycja poświęcona dziecięcej laryngologii. W 2008 roku na ten cel zebraliśmy 50 milionów złotych - powiedziała Diana Kautz.

Jak w tym roku zbieramy pieniądze?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odbyłby się bez wolontariuszy. To właśnie oni w niedzielę wyjdą z puszkami na ulice, by zbierać pieniądze do wielkiej skarbonki WOŚPu. Wiele akcji dzieje się także online. Konto fundacji możemy zasilić wpłacając pieniądze do e-skarbonki, a także biorąc udział w aukcjach i licytacjach. Aktualnie na koncie jest już 5 milionów złotych. Do akcji dołączył także mBank. Jak firma wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Od czterech lat pracujemy w Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jak co roku przygotowaliśmy moc atrakcji. Mamy specjalną kartę płatniczą, którą zaprojektował Jurek Owsiak. Takie karty wydajemy co roku i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jest to edycja limitowana, a na stronie widać, ile tych kart jeszcze zostało

- powiedział Krzysztof Olszewski, rzecznik prasowy mBanku.

mBank wszystkim chętnym do pomocy udostępnił także możliwość wygodnej wpłaty pieniędzy poprzez mobilną aplikację. Dzięki temu nie wychodząc z domu, możemy zasilić konto fundacji. Wystarczy znaleźć na stronie wielkie bijące serce, a naciskając na nie, zostaniemy przekierowani do płatności.

- Również w serwisie transakcyjnym mBanku można wpłacić pieniądze w bardzo wygodny sposób. Co więcej, na naszych stronach są specjalne serwisy, które umożliwiają płatność nawet jeśli nie jest się naszym klientem. W miastach pojawią się także wolontariusze z terminalami, więc będzie można płacić kartą - powiedział rzecznik.

20 dni temu mBank rozpoczął także akcję honorowania pierwszych stu wpłat. Na czym dokładnie polega? Każdego dnia pierwsze sto wpłat powiększane jest przez bank o tysiąc złotych.

- Co więcej, w 50 miastach Polski będzie można spotkać dobre duchy mBanku w specjalnie oznaczonych samochodach. Wszystkim zainteresowanym będą oni robić magiczne zdjęcia z Jurkiem Owsiakiem - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Mimo 19 przegranych walk w MMA wciąż wierzy w swój sukces. "Zawsze brnął do celu"

Trenuj jak prezydent USA. Ćwiczenia na rowerze spinningowym stymulują układ odpornościowy

Stan zdrowia Piotra Fronczewskiego znów się pogorszył? Jeden z tygodników przekazał niepokojące wieści

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Diana Kautz

Pozostałe wiadomości