Gorące tematy

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zebrano ponad 115 milionów złotych

Gorące tematy

Aktualizacja:

W Warszawie wystartowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już po raz 28. za sterami okrętu WOŚP stanął Jurek Owsiak. Zobacz, co działo się w jego „centrum dowodzenia wszechświatem” przy placu Teatralnym.

Ponad 115 milionów złotych

Przed północą w niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 100 mln zł.

115 362 894 zł. Dziękujemy! To Wasza zasługa

- podała na Twitterze fundacja.

Graliśmy z orkiestrą od samego rana

Jurek Owsiak oficjalnie zainaugurował 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W studiu WOŚP powitał wszystkich, którzy w tym roku grają z Orkiestrą zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tegoroczne wydarzenie wspiera 120 tysięcy wolontariuszy z ponad 1000 sztabów, którzy zbierają fundusze na zakup sprzętu medycznego do polskich szpitali.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało otwarte dla wszystkich, którzy zechcieliby wpaść i dołączyć się do zabawy na placu Teatralnym. Jak dotąd zawitali tam Wojciech Smarzowski, Szymon Chwalisz, Agnieszka Chylińska oraz Ambasador Chin - Liu Guangyuan. Tegoroczny finał celebruje przyjaźń, radość oraz niesienie wsparcia potrzebującym.

Ten dzisiejszy statek będzie płynął po falach przyjaźni. Będziemy razem, będziemy mówili o tolerancji, solidarności. Nie będziemy się dzielić, tylko mówić, że chcemy być wszyscy razem – powiedział Jurek Owsiak podczas oficjalnego otwarcie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny finał zbiera fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych przeznaczonych do diagnostyki, ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji oraz wyposażenia oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. Tym razem, Wielka Orkiestra skupiła swoją uwagę na tych dziedzinach medycyny dziecięcej, do której należą: chirurgia ogólna, kardiochirurgia, neurochirurgia czy neurologia. Obecni w studiu medycznym WOŚP przedstawiciele i fachowcy Fundacji opowiedzieli o sprzęcie, którego zakup planuje Orkiestra. Narzędzia i aparatura kupione zostaną w oparciu o zalecenia komisji ekspertów, którzy ocenią jakość i zarekomendują najlepsze urządzenia.

Światełko do nieba w Gdańsku

Agata Młynarska oficjalnie zameldowała gotowość Gdańska do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku serce Orkiestry bije tam szczególnie mocno. O godzinie 19.30 wystartuje Światełko do nieba, które pod hasłem „Gdańsk dzieli się dobrem” uczci pamięć zmarłego tragicznie prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

28. Finał WOŚP. Na aukcji można wylicytować magiczny samochód KITT, którym jeździł David Hasselhoff

WOŚP 2020. Jurek Owsiak o Światełku do nieba w Gdańsku: „Chcemy celebrować zwycięstwo, nie tragedię”

Daj kciuk w górę! Tak też możesz wspomóc Wielką Orkiestrę

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości