Gorące tematy

Dziś Dzień Dobrych Uczynków. A może zrobisz coś dla środowiska?

Gorące tematy


Kwarantanna zatrzymała społeczeństwo w domach. Spożytkujmy ten czas w jak najlepszy sposób. Jak dbać o środowisko podczas kwarantanny? W Dniu Dobrych Uczynków poznajcie kilka sposobów na ekologiczne życie w czterech ścianach. Uprawa roślin i segregacja śmieci to tylko niektóre z nich.

Dzień Dobrych Uczynków 2020

Dzień Dobrych Uczynków jest to święto społecznych, bezinteresownych działań. Akcja skierowana jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej oraz organizacji społecznych.

Fundacja Ekologiczna ARKA apeluje o podejmowanie różnych inicjatyw na rzecz ludzi, zwierząt i przyrody. Akcja promuje wzorcowe postawy obywatelskie i społeczne oraz wolontariat. Podczas tegorocznej edycji szczególnie zachęca młodych ludzi do pomocy wybranej przez nich organizacji.

Jak dbać o środowisko w czasie kwarantanny?

  • Uprawiaj swoje warzywa . Jeśli masz ogród lub kawałek pustego parapetu, postaraj się zasadzić własne rośliny. Dbanie o uprawy to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale również świetne zajęcie oraz przepis na zdrową kuchnię.
  • Segreguj śmieci . Teraz na spokojnie można się zastanowić, co powinno trafić do którego kosza. Już kilka dni sprawi, że wyrobisz w sobie pożyteczny dla środowiska nawyk.
  • Zrezygnuj z mięsa . Kwarantanna to idealny czas na kulinarne eksperymenty. Poszukaj ciekawych przepisów na bezmięsne dania, na których wykonanie brakuje na co dzień czasu.
  • Oszczędzaj wodę . Bierz krótsze prysznice.
  • Przejrzyj szafy . Zamiast kupować nowe rzeczy sprawdź, czy przypadkiem ich już nie masz. Rezygnacja z zakupu gadżetów to ulga zarówno dla portfela, jak i środowiska.

19 maja Dzień Dobrych Uczynków

Święto jest obchodzone od 2005 roku. Na stronie internetowej Fundacji Ekologicznej ARKA fundacjaarka.pl znajduje się lista proponowanych działań, jakie można podjąć w ramach akcji. Dowolność podejmowanych inicjatyw sprawia, że lista może zostać w każdej chwili poszerzona o nowe pomysły.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: x-news

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości