Zrezygnowała z pracy, by opiekować się królikami. Pomogła ponad 200 zwierzakom

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
mirror.com.uk
Połączyła je miłość do zwierząt
Połączyła je miłość do zwierzątDzień Dobry TVN
wideo 2/34

Ta dziewczyna jest nie tylko miłośniczką zwierząt, ale i posiadaczką dobrego serca. 26-latka postanowiła pomóc niechcianym królikom. Na ich ratowanie wydała ponad 50 tysięcy funtów. Ostatecznie zrezygnowała z pracy, by zająć się małymi przyjaciółmi.

Miłośniczka zwierząt ratuje króliki

Posiadanie zwierzątka to marzenie wielu osób. Część rodzin decyduje się na kupno bądź adopcję psa, kota czy chomika. Paige z Wielkiej Brytanii postanowiła sprowadzić do domu potrzebujące opieki króliki. W 2016 roku pracując w sklepie zoologicznym, wielokrotnie doświadczała sytuacji, gdy słabe bądź chore zwierzaki usypiano. Przejęta pracownica zdecydowała, że pomoże jednemu z królików. I przepadła. Wkrótce zrezygnowała z pracy i założyła organizację charytatywną. Obecnie zajmuje się szukaniem nowego domu dla porzuconych zwierząt. Kontaktuje się z osobami, które chcą oddać pupila i weryfikuje ludzi, który chętni są przyjąć zwierzę pod swój dach.

- To bardzo satysfakcjonujące wiedzieć, że zmieniłam życie królików i znalazłam im nowy, kochający dom - cytuje dziewczynę portal mirror.com.uk

Pomogła 200 królikom

Zaczęło się od jednego zwierzaka, zakończyło na wielkim przedsięwzięciu. Paige dzięki organizacji pomogła już ponad 200 królikom. Co więcej, działalność finansuje z własnych środków. Pokrywa koszty jedzenia, wizyt u weterynarza. Obecnie sama opiekuje się 24 zwierzakami i, jak przyznaje, z małymi przyjaciółmi ma niesamowitą więź.

- Po prostu bardzo je kocham, wszystkie są tak interesujące na swój własny, niepowtarzalny sposób i oglądanie ich to przyjemność. (…) Zdobycie zaufania królika to po prostu najlepsze uczucie na świecie, jego naturalnie nie ciągnie do ludzi, więc świadomość, że mam z nimi tego rodzaju więź, jest naprawdę wyjątkowa. - dodaje 26-latka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: mirror.com.uk

Źródło zdjęcia głównego: Estelle Jung / EyeEm / Getty Images

Pozostałe wiadomości