Zwierzęta

Natura lubi płatać figle. Odwiedziliśmy kangury albinosy, którym urodził się brązowy maluch

Zwierzęta

Zielona Szkoła w Goreniu Dużym znajduje się w samym centrum gostynińsko-włocławskiego Parku Krajobrazowego. To właśnie tam mieszkają kangury-albinosy, które ostatnio powitały na świecie małe kangurzątko. Sęk w tym, że w przeciwieństwie do śnieżnobiałych rodziców maluch jest brązowy.

Zielona Szkoła i lekcje na żywo

Dzień po świętach Bartek Jędrzejak odwiedził Goreń Duży, gdzie znajduje się Zielona Szkoła, która zapewnia wypoczynek połączony z edukacją. Od lat miejsce to odwiedzają nauczyciele wraz ze swoimi uczniami.

- Tutaj jak przyjeżdżają dzieci, naprawdę są bardzo zaangażowane w lekcje, które są przeprowadzane na żywo, na świeżym powietrzu. Dają dużo lepsze efekty, bo tu wszystko można dotknąć osobiście, a nie tylko na obrazku popatrzeć. Można zrobić bezpośrednio doświadczenie z wykładowcą – tłumaczyła Zofia Rempalska.

Nowy członek rodziny kangurów

Na miejscu jest mini zoo, w którym uczniowie mogą zobaczyć, jak żyją m.in. lamy, owce czy osiołki. Natomiast największym zainteresowaniem cieszą się kangury-albinosy, które ostatnio wyrządziły małego psikusa. Na świat bowiem przyszło ich kangurzątko - tylko nie w kolorze białym, a brązowym. Jak widać, natura lubi płatać figle.

Zobacz też:

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Kiedy zrobi się cieplej?

Szczepienia na koronawirusa w Polsce - najnowsze dane na 6 kwietnia

W Hiszpanii urodziło się dziecko odporne na COVID-19

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości