Zwierzęta

Zdziś i Nel - pieski, które są doskonałymi kompanami także w pracy. Ludzie przy nich są bardziej życzliwi

Zwierzęta


Jak wiadomo, pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Okazuje się, że świetnie sprawdzi się również jako… kolega z pracy. Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść zabieranie Twojego pupila do biura.

Badania pokazują, że coraz więcej osób jest otwartych na obecność zwierząt w firmie. Zgoda na zabieranie pupili do biura stanowi duże udogodnienie dla pracowników, którzy pracę zawodową godzą z opieką nad niemi. Jest jeszcze jeden plus - zwierzęta pozytywnie oddziałują na atmosferę w biurze. Ich obecność może łagodzić stres, rozładowywać negatywne emocje i napięcia w zespole.

Zdziś – piesek wystawowy

Wojciech Kozłowski od 1998 r. jest dyrektorem galerii w Zielonej Górze. Od 11 lat w codziennych obowiązkach towarzyszy mu Zdziś, 13-letni kundelek.

Zabieram go do pracy i nie tylko. Właściwie jest ze mną prawie cały czas. Wtedy, kiedy możemy być ze sobą. Myślę, że to jest dobry pomysł, bo to tonuje relacje we wszelkich tego słowa znaczeniach

– wyjaśnił Kozłowski.

Zdziś zawodowo zajmuje się… leżeniem i bieganiem za piłeczką. Czasem dochodzą do tego obowiązki związane z zabawianiem gości wernisaży i tworzeniem miłej atmosfery. Zdaniem jego właściciela, obecność pieska pozytywnie wpływa na relacje zawodowe.

Ja go po prostu odziedziczyłem po związku. Od tego czasu jest dla mnie kimś, kto jest istotną częścią życia. Funkcjonuje jako część mojego życia zawodowego, jest też częścią mojego życia medialnego

– stwierdził mężczyzna.

Mimo że Zdziś ma już swoje lata, jest w bardzo dobrej kondycji. Kiedyś miał swoje konto na Facebooku, ale obecnie pan Wojciech wstawia jego zdjęcia na swoim profilu. Można na nim zobaczyć między innymi zdjęcie Zdzisia z noblistką Olgą Tokarczuk.

Nel - profesjonalny odstresowywacz

Do niedawna Katarzyna Moś była właścicielką 8 psów. Obecnie ma ich 13. Jedną z nich jest suczka Nel - kundelek ze schroniska w Bytomiu.

Pieski są cudowne, często biorę je ze sobą na koncerty. Kiedy pojawiają się zwierzęta, ludzie zupełnie inaczej się zachowują. Ludzie się otwierają i są wobec siebie bardziej sympatyczni i życzliwi

– wyznała wokalistka.

Nel jest bardzo inteligentnym i przyjaznym pieskiem. Uwielbia biegać za swoim rodzeństwem i bawić się w ogródku. Potrafi też doskonale odstresować swoją opiekunkę.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Tygrysy uratowane z transportu - jak obecnie wygląda ich życie?

Kiepska i Kleszczynka. Urocze podopieczne sanatorium dla jeży i wiewiórek w Poznaniu

Nutrie opanowały Rybnik. Mieszkańcy proponują, aby podobizna zwierzaka znalazła się w herbie miasta

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości