Uczennice uratowały królika. Teraz Wojtek jest maskotką szkoły

Zwierzęta


Małego królika, siedzącego pod jednym z zaparkowanych samochodów, zauważyły w drodze do szkoły uczennice liceum w Dąbrowie Górniczej. Teraz zwierzak jest ulubieńcem szkolnej młodzieży i maluchów z pobliskich przedszkoli. - Dzieci odwiedzają go, rozmawiają, głaszczą - zdradził dyrektor LO, Artur Iwan.

W drodze do szkoły uczennice III LO im. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej znalazły króliczka. Zalękniony zwierzak siedział pod jednym z zaparkowanych aut. Dziewczynki próbowały przywołać go do siebie, ale nie reagował. W końcu wpadły na inny pomysł:

Postanowiłyśmy przegonić królika na jedną stronę samochodu i wtedy udało nam się go złapać

- powiedziała jedna z uczennic.

Poszukiwania właściciela

Ze zwierzakiem na rękach poszły do dyrektora liceum, Artura Iwana, aby ten poradził, co mają zrobić ze zwierzakiem. Mężczyzna uznał, że najlepiej będzie zrobić królikowi zdjęcie i wstawić je do mediów społecznościowych z informacją, że poszukiwany jest właściciel.

Ulubieniec szkoły

Niestety nikt się nie zareagował na post, więc dyrektor postanowił, że zwierzak będzie pod opieką szkoły. Wojtek - bo takie imię dostał królik - szybko zaskarbił sobie wielką sympatię nie tylko licealnej młodzieży, ale także maluchy z sąsiadujących ze szkołą przedszkoli.

Dzieci odwiedzają go, rozmawiają, głaszczą

- powiedział pan Artur.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf