Zwierzęta

Wycieczka do zoo bez wychodzenia z domu. Marcin Kostrzyński: „Możemy bardzo dużo znaleźć takich transmisji”

Zwierzęta

Aktualizacja:

Ogrody zoologiczne zamknęły się obecnie na zwiedzających i w miejscach tych przebywają jedynie zwierzęta i opiekujący się nimi na zmianę pracownicy. Podobnie jednak jak muzea placówki umożliwiają podglądanie życie swoich podopiecznych przez internet. Jak stworzenia reagują na nową dla siebie sytuację? Opowiedział o tym Marcin Kostrzyński.

Kreatywne zwierzęta

Ogrody zoologiczne opustoszały i zwierzęta zostały znalazły się w nowej rzeczywistości, bez towarzyszących im na miejscu zwiedzających. Goszczący w studiu Dzień Dobry TVN Marcin Kostrzyński uważa, że tak jak dla ludzi, tak i dla innych stworzeń jest to doskonała okazja do rozwijania kreatywności. Mogą też w końcu zachowywać się zupełnie swobodnie i jest szansa, że wśród nich zapanuje prawdziwe baby boom.

Ta presja ludzi jest taka, że (…) one nie mogą pokazać pełni siebie, a teraz mogą, mają wreszcie spokój, mają wreszcie wakacje – być może pierwsze w życiu i ostatnie

- ocenił przyrodnik.

Kiedyś jednak ogrody zoologiczne zostaną ponownie otwarte. Ważne przy tym będzie to, by ludzie byli wtedy stopniowo wprowadzani do miejsca. Dzięki temu zwierzęta nie przeżyją nagłego szoku widokiem tłumów, od których odwykły.

Zoo on-line

Ze względu na obecną sytuację ogrody zoologiczne zostały zamknięte, co nie oznacza, że nadal nie możemy przyglądać się życiu zwierząt. Teraz jest na to szansa również bez wychodzenia z domu. Wszystko dzięki zainstalowanym w placówkach kamerkom i transmisjom umieszczanym w internecie na stronach i w mediach społecznościowych.

Możemy bardzo dużo znaleźć takich transmisji. Są transmisje z gniazd bocianów, (…) z gniazd orłów, są też transmisje z różnych ogrodów zoologicznych na świecie – nie musimy się koncentrować tylko na polskich

- powiedział Marcin Kostrzyński.

Takie relacje organizują m.in. łódzka i warszawska placówka. Zoo w stolicy za pomocą internetu prowadzi także lekcje, które umieszczane są we wtorek i czwartek na profilu facebookowym (czwartkowe prezentacje są przeznaczone tylko dla dorosłych).

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Konsultant: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości