Zwierzęta

Policjanci uratowali szczenięta. Błąkały się przy drodze ekspresowej S7

Zwierzęta

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Źródło:
policja.gov.pl
policjant szczenięta pies

Przy drodze ekspresowej S7 koło Frąknowa w województwie warmińsko-mazurskim policjanci zauważyli dwa przemoczone i wychłodzone szczeniaki. Funkcjonariusze udzielili pomocy potrzebującym zwierzętom i odwieźli je do schroniska. 

Policjanci w czwartkowy poranek przemieszczali się drogą ekspresową S7 w kierunku miejscowości Napierki. Na wysokości Frąknowa zauważyli dwa szczeniaki. Przemoczone i wychłodzone pieski nieświadome zagrożenia weszły na pas ruchu. Na szczęście zostały w porę zauważone przez funkcjonariuszy.

Mężczyzna miał skatować szczeniaka
Mężczyzna miał skatować szczeniaka Śmiertelnie poturbował dwumiesięcznego szczeniaka, a następnie wyrzucił jego zwłoki przez okno? 23-letni mieszkaniec Piaseczna został zatrzymany na trzy miesiące.

Policjanci uratowali szczeniaki

Policjanci na widok zdezorientowanych szczeniąt zatrzymali pojazd. Stwarzały one nie tylko zagrożenie dla siebie, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Schwytanie ich stanowiło nie lada wyzwanie.

policjant policja szczenięta pies
Policja uratowała szczenięta policjant policja szczenięta pies Źródło: policja.gov.pl

Szczenięta, kiedy zauważyły zbliżających się funkcjonariuszy policji, zaczęły uciekać w stronę rowu melioracyjnego. Kiedy się tam znalazły, weszły do zabezpieczonego kratą przepływu. Jeden z piesków utknął w wodzie po szyję. Ryzyko, że się utopi, było ogromne, dlatego funkcjonariusze natychmiast podjęli działanie.

Policjanci zaczęli od otworzenia kraty zabezpieczającej, a następnie weszli do przepływu wodno-melioracyjnego. Złapali zwierzęta, wyciągnęli na zewnątrz i zabezpieczyli. Szczenięta były wychłodzone i przemoczone. Funkcjonariusze ogrzali je i wytarli, a następnie zawieźli do Schroniska dla Bezdomnych Psów "Podaj łapę" w Tatarach koło Nidzicy.

policjant pies
Policjanci uratowali szczenięta policjant pies Źródło: policja.gov.pl

Zobacz też:

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło: policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja.gov.pl

Pozostałe wiadomości