Zwierzęta

Psiaki i kociaki, które zbierają więcej lajków niż Ty!

Zwierzęta


Pies Lady Gagi na Instagramie cieszy się nie mniejszą sławą niż jego znana pani. Buldożka francuskiego Lady Gagi obserwuje aż 200 tys. fanów. I nie jest to wyjątek. Psich i kocich celebrytów jest znacznie więcej. Poznajcie ich!

  • Grumpy Cat - osobowość Internetu i bohaterka memów
  • Choupette - kotka zmarłego Karla Lagerfelda
  • Psi i koci celebryci w Polsce
  • Dwie papugi, które skradły serca Internautów

Osobowość Interntu - Grumpy Cat

Grumpy Cata, czyli słynnego kota śledzi ponad 2,4 mln obserwatorów. Kotka sześć lat temu stała się osobowością Internetu i bohaterką niezliczonej ilości memów z powodu swojego pyszczka, który wygląda tak, jak gdyby był wiecznie zniesmaczony. Jak twierdzi opiekunka kotki - Tabathy Bundesen, mimika jest wynikiem wady genetycznej związanej z karłowatością.

>>> Zobacz też: Czy wypuszczać kota z domu?

Choupette - kotka zmarłego Karla Lagerfelda

Nie mniejszą popularnością cieszy się kotka zmarłego Karla Lagerfelda. Projektant miał ogromną słabość do kotki Choupette, która również miała swój osobny profil na Instagramie. Jej luksusowe życie podgląda ponad 300 tys. osób.

>>> Zobacz też: Najpopularniejsze rasy kotów.

Kotka Karla Lagerfelda jest z pewnością jednym z najbogatszych zwierzaków świata. Choupette w samym 2014 roku zarobiła... 3 miliony euro - wystąpiła m.in. w kampanii Opla Corsy i własnej linii kosmetyków. Za życia Lagerfelda Choupette opiekowały się nią dwie nianie. Po śmierci projektanta jedna z nich zaopiekuje się Choupette na stałe.

>>> Zobacz też: Jakie imiona dla kotów są obecnie popularne?

Kocich i psich celebrytów nie brakuje również w Polsce

Polacy coraz chętniej zakładają swoim pupilom konta na portalach społecznościowych. Jak tłumaczą jest to dla nich pamiątka, tyle że dostępna dla każdego.

Sylwia Lipka prowadzi profil na Instagramie swojemu psiakowi. Pirata obserwuje go ponad 80 tys. fanów. Z podobnego założenia wyszedł youtuber Jan Dąbrowski. Jego uroczy psiak Carmel jest najpopularniejszym zwierzakiem w polskich mediach społecznościowych. Profil spaniela śledzi aż 84 tys. Obserwatorów.

>>> Zobacz też: Kot Maciuś z certyfikatem przyjęcia na studia.

Papugi, które skradły serca Internautów

Największą popularnością cieszą się profile psów i kotów, ale coraz więcej zainteresowania zyskują też konta innych zwierząt.

Anna Komider prowadzi konto na portalu społecznościowym swojej papudze. Chce, by ludzie mieli większą wiedzę na temat ptaka. Pani Anna bez ogródek pisze, że papugi to zwierzęta z natury bardzo głośne, które bałaganią i niszczą, potrzebują dużo atencji i specjalnej diety.

Mam takie poczucie, że w Polsce nie ma wystarczającej wiedzy na temat tego, jak powinno traktować się te ptaki. Jeżeli ktoś chce nabyć papugę tylko dlatego, że ona coś mówi, to ja stanowczo odradzam.

- zwróciła uwagę właścicielka papug Pani Anna.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości