Zwierzęta

Psia ratowniczka potrzebuje pomocy. "Pewnego dnia uderzyła w szafę…"

Zwierzęta

Aktualizacja:

Lilka ratowała ludzi, teraz sama potrzebuje pomocy. Adoptowany psiak traci wzrok, a leczenie jest bardzo kosztowne. Agata Zjawińska odwiedziła Gdańsk, żeby poznać historię niezwykłego zwierzęcia. Zobaczcie materiał.

Psia ratowniczka

Przygodę z Ratownictwem Wodnym Lila rozpoczęła w 2016 r. W tym roku została adoptowana przez Marcina Świerkosza. Trudno w to uwierzyć, ale miała wówczas bardzo dużą nadwagę.

Miała problemy z chodzeniem po schodach. Na łóżko nie było szansy, żeby weszła

- wspomina opiekun.

Lilka przeszła zmianę. Połowę swojego życia przepracowała w Gdańskiej Sekcji Psów Ratowniczych, biorąc udział między innymi w zajęciach Profilaktyki dla dzieci, festynach, konferencjach, targach. Od 4 lat jest psim wolontariuszem WOŚPu i ulubienicą najmłodszych. Zawsze gotowa do pracy, aktywna, jest oazą psiej miłości i cierpliwości. Niestety Lilka zachorowała.

Zauważyliśmy, że pies nie pracuje jak powinien. Nie trafia w osobę topiącą się, nie widzi jej (…) pewnego dnia uderzyła w szafę

- mówi Marcin Świerkosz.

Lilka potrzebuje pomocy

Z dnia na dzień, pies, który chętnie pomagał, musiał przejść w stan spoczynku. Choroba przerwała pasję i pracę. Rozpoczęło się diagnozowanie Lilki.

Najważniejsze – wykluczyliśmy guza. Pies będzie żył. Teraz będziemy diagnozować oko, potem środek głowy, rentgeny, rezonanse

- tłumaczy opiekun.

Niestety, diagnozowanie i późniejsze leczenie wiąże się z dużymi kosztami. Jeżeli możecie, pomóżcie. Zbiórkę znajdziecie pod tym linkiem. Opiekun Lilki dziękuje za okazane wsparcie i mówi, co jest jego priorytetem.

Pomaganie innym

- wyznaje bez wahania.

Zobacz też:

Martyna Wojciechowska świętuje pierwszą rocznicę powstania swojej fundacji: "Nie mogę zawieść kobiet, którymi się opiekuję"

Aktor z "Na Wspólnej" miał poważny wypadek. Zbiera pieniądze na operację

Łabędź zwierzęciem domowym? Ta historia pokazuje, że to możliwe

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości