Przygarnij czworonoga. Pieski ze schroniska w Korabiewicach szukają kochającego domu

Zwierzęta


Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, jednak człowiek nie zawsze jest najlepszym przyjacielem dla psa. Schroniska pełne są porzuconych i zaniedbanych czworonogów, które niczego nie pragną bardziej niż ciepłego domu i kochającej rodziny. W ramach akcji zachęcającej do adopcji bezpańskich psów, reporterzy Dzień Dobry TVN odwiedzili schronisko w Korabiewicach, gdzie mieszkają najukochańsze psiaki na świecie.

W polskich schroniskach mieszkają tysiące bezpańskich psów, które czekają na kogoś, kogo będzie mógł je obdarzyć miłością. Wiele z nich ma za sobą traumatyczne doświadczenia, przez co wymagają niekiedy bardziej uważnej opieki. Zamiast kupować, lepiej psa zaadoptować. Gorąco zachęcamy do odwiedzania schroniska w Korabiewicach i wybrania przyjaciela na całe życie.

Teoś

Teoś to super pies. Nim trafił do schroniska był potwornie zaniedbywany, a w końcu porzucony. Znaleziono go na poboczu drogi, gdzie koczował przez kilka dni. Brak należytej opieki sprawił, że Teoś jest bardzo schorowany. Przeszedł już jedną operację, ale wciąż potrzebuje uwagi i regularnego podawania leków. W zamian oferuje wielkie serce i dużo miłości.

Natka

Psinka o imieniu Natka ma ok. 2-3 lat. Jest urocza, wesoła i energiczna. Uwielbia ludzi i psy, chętnie się bawi i jest pełna radości. Łączy cechy psa kanapowego z duszą sportowca. Lubi zarówno głaskanie i przytulanki, jak i bieganie, wyścigi oraz długie spacery. Czeka na kochającego właściciela, z którym będzie mogła nadrobić spędzony w schronisku czas.

Rudy

Rudy jest duży, silny i ma ok. 6-7 lat. To jeden z psów kochających i wrażliwych. Jakiś czas temu został porzucony przy drodze. Najprawdopodobniej zrobili to ludzie, którzy jechali na urlop. Po jakimś czasie służby odnalazły go zmarzniętego i wycieńczonego na stacji benzynowej skąd trafił do schroniska w Korabiewicach.

Rudy to twardziel potrzebujący miłości i bliskości. Metalowe klatki i szczekające psy sprawiły, że zaczął się samookaleczać – obgryza ogon i łapy. Z diagnozy weterynaryjnej wynika, że najlepszym lekarstwem będzie dla niego kochający dom.

Skrum

Skrum to młodzieniec w wieku około 8 miesięcy. Do schroniska trafił z piątką rodzeństwa. Tylko on nie znalazł jeszcze domu, mimo że od dawna jest gotowy obdarzyć kogoś miłością. Skrum jest delikatny, kochający i wierny. Za swoim człowiekiem poszedłby na koniec świata.

Tajga

Tajga to 9-latka o wielkim sercu i łagodnym usposobieniu. Porzucono ją w lesie, bezradną i chorą. Tajga jest spokojna i nie narzuca się innym. To idealna kandydatka na przyjaciółkę - kocha ludzi, świetnie dogaduje się z innymi psami.

Kobi

Kobi to żywiołowy 2-latek, który tryska energią. Lubi spacery i jest ciekawy świata. Mimo że dawniej żył w dramatycznych warunkach, uwielbia ludzi. Świetnie dogaduje się z innymi psami, jest czuły i delikatny.

Wszyscy, którzy chcieliby przygarnąć pupila lub wspomóc podopiecznych schroniska w Korabiewicach więcej informacji znajdą na stronie ośrodka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Podaruj zwierzakom miłość. Gucio, Maja, Putka i Klejnotka czekają na adopcję

Jamnik - wielka inteligencja w długim ciele

Na ratunek jeżom. Poznaj panią Renatę, która pomaga rannym i porzuconym zwierzątkom

Autor: Agata Polak