Zwierzęta

Aplikacja pomoże poszkodowanym zwierzętom. "Czas, który może uratować życie"

Zwierzęta

Aktualizacja:
Kot
Moment RFAleksandr Zubkov/Getty Images

Aplikacja, za pośrednictwem której będzie można zgłaszać przypadki potrącenia lub znęcania się nad zwierzętami. To pomysł założyciela Fundacji Psia Krew. Zobacz, na czym będzie polegać jej działanie.

Aplikacja, która pomaga zwierzętom

ANIMAL HELPER to bezpłatna aplikacja, która będzie pomagała zwierzętom. Za jej pośrednictwem będzie można zgłosić wypadek, potrącenie lub przypadki znęcania się nad zwierzętami. Pomysłodawcą aplikacji jest Adam Van Bendler, stand-uper oraz założyciel Fundacji Psia Krew. W sieci trwa właśnie zbiórka na jej uruchomienie.

- Nie chcemy, byś tracił cenny czas na szukanie odpowiedzi. To czas, który może uratować życie zwierzęcia. Chcemy, by pomoc znalazła się zawsze. I to od razu. Chcemy ujednolicić i uprościć formę kontaktu. Stworzyć jeden system obiegu informacji, by powiadomić odpowiednie, miejscowe organy ścigania i służby ratunkowe - wyjaśniał w rozmowie z polsatnews.pl Adam Van Bendler.

ANIMAL HELPER pomoże zwierzętom

Apka ma całkowicie zrewolucjonizować system ratowania zwierząt. Obecnie - w zależności od charakteru zgłoszenia - interweniują policja, straż miejska, Inspekcja Ochrony Środowiska, Inspekcja Weterynaryjna lub organizacje pozarządowe. W ocenie pomysłodawców aplikacji żadna z tych instytucji nie spełnia wszystkich potrzeb.

- Przekazywanie informacji między jednostkami kuleje. Powszechnie - wśród odbierających zgłoszenia - stosowana jest tzw. "spychologia". To z kolei powoduje niedostarczenie zwierzętom pomocy, w ogóle lub na czas - mówił Adam Van Bendler.

Aplikacja ma to zmienić. Pozwoli na wysłanie zgłoszenia ze zdjęciem lub filmem, lokalizacją oraz opisem sprawy. Wszystkie zgłoszenia będą przyjmować specjalnie do tego przygotowani pracownicy centrali. W przypadku zgłoszeń telefonicznych, aplikacja będzie podpowiadała - w zależności od regionu - numery lokalnych służb interwencyjnych.

Użytkownicy znajdą tam również wskazówki prawne, weterynaryjne, zoopsychologiczne oraz dowiedzą się, jak udzielić zwierzakowi pierwszej pomocy.

Jeśli uda się uzbierać potrzebną kwotę aplikacja powinna powstać w ciągu 3 miesięcy. Następnie ANIMAL HELPER przejdzie testy w województwie pomorskim. Kolejnym etapem będzie opracowanie wersji ogólnopolskiej.

Zobacz także:

Zimowe porządki w bocianim gnieździe. Zobacz, jak się je robi

Weterynarze nauczyli psy wykrywać COVID-19. Zwierzęta już pracują na lotniskach

Bobry prowadzą wyjątkowo pasjonujący tryb życia. "Najciekawsze jest to, co robią w przyrodzie"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: Polsat News

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości