Zwierzęta

Pomagają seniorom w domu opieki, ale same też potrzebują pomocy. Te psiaki szukają kochającej rodziny!

Zwierzęta

Aktualizacja:

Mimo, że same nie mają najłatwiejszego życia - klatka w schronisku to nie jest szczyt ich marzeń, z ochotą pomagają seniorom. Z kamerą Dzień Dobry TVN towarzyszyliśmy psom, które dzielą się swoją miłością z mieszkańcami domu opieki społecznej.

Dogoterapia w domu seniora

Zobacz też: Legowisko dla psa – podstawa dobrego samopoczucia pupila. Jak wybrać to najlepsze? >>>

Monika Dąbrowska, organizatorka spotkań psów z seniorami:

Idea polega na tym, żeby babcie i dziadziusiów z domu opieki społecznej, którzy są ludźmi naprawdę potrzebującymi czułości i miłości, spotkać i zapoznać z pieskami ze schroniska. Nic nie zastąpi zwierzaków, które przyjmą czułość, miłość i opiekę seniorów. Babcie i dziadziusie, ile byśmy dla nich nie zrobili, czują się w dalszym ciągu samotni i nikomu niepotrzebni, a nagle pojawiają się bezdomne zwierzaki, które bardzo łakną kontaktu z człowiekiem.

Poznajcie psy, które szukają kochającej rodziny

Chałka

Chałka - to suczka w typie labradora. Przesłodka, urocza niunia, która porywa serca wszystkich ludzi. Jej wdzięk, radość i oddanie człowiekowi widać w każdym machnięciu ogona. Towarzyska, proludzka, szuka kontaktu z człowiekiem na każdym kroku. Uwielbia głaskanie, przytulanie i każde inne smyranie. Nie pogardzi też zabawą w ganianego i aportowaniem, niestety aktualnie ze względu na jej stan zdrowia są to aktywności zdecydowanie niewskazane. Chałka ma zwyrodnienie obu stawów biodrowych. Nowi właściciele będą musieli utrzymywać sunię na ścisłej diecie i nie pozwalać jej się forsować. Chałeczka z pewnością odwdzięczy się za czułą opiekę ogromem miłości i oddania. Chałka ma około 5-6 lat. Przed adopcją zostanie zaszczepiona i wysterylizowana. Obowiązuje umowa adopcyjna.

Suczka przebywa na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie.

Frotka - szacowany wiek: poniżej roku

Miejsce pobytu: Mokre Nosy, Olsztyn.

Psiunia jest przyjazna wobec innych Psiaków. Kocha dzieci. Ładnie jeździ samochodem. Lgnie do ludzi. Uwielbia tulasy. Jest łagodna i delikatna.

Lady - szacowany wiek: 3-4 lata, Miejsce pobytu: Stowarzyszenie Dobre Miasto dla Zwierząt. Obecnie przebywa w domu tymczasowym, w którym świetnie się dogaduje z psami i kotami. Zna podstawowe komendy. Ładnie chodzi na smyczy. Zachowuje czystość w domu.

Yuka - szacowany wiek: poniżej roku, miejsce pobytu:

Mokre Nosy, Olsztyn.

Psiunia bardzo przyjazna wobec ludzi i zwierząt. Szaleje na punkcie dzieci. Ciekawa świata. Kocha zabawy, aktywność na świeżym powietrzu. Ładnie jeździ samochodem. Zna podstawowe komendy.

Boston ma 6 lat i jest puchatym stróżem domu ? Nieproszonych gości będzie odstraszał, proszonym pokazywał brzuch do głaskania. Boston po pierwszym pogłaskaniu po głowie natychmiast pada do stóp ?

Spacery na smyczy ma opracowane do perfekcji. Nie ciągnie, nie interesuje się innymi na spacerze, grzecznie idzie przy człowieku.

Najbardziej ciągnie go do dzieci bo te najchętniej głaszczą i przytulają ?

Boston chętnie pozna nowego właściciela ?

Udostępnijcie go, może gdzieś tam właśnie ktoś szuka puchatego psa w typie puchatego owczarka.

Kontakt Karolina 664 821 160

Biała ma ok. 7-8 lat, waga ok 12 kg, sierść kremowa krótka. Suczka bardzo dobrze reaguje na inne psy i koty. Jest bardzo miła i bezproblemowa ale zachowuje dystans do ludzi. Biała aktualnie przebywają w przytulisku Znajdki.

Biała napisała:

W każdym schronisku są psy, które miały właścicieli i zawsze pozostaje pytanie dlaczego już się nimi nie opiekują? W przypadku Białej była to typowa historia.

Miałam kochającą Panią, spałam na kanapie, fotelu, byłam przytulana. Nagle bez zapowiedzi moja Ukochana Pani odeszła. Do domu wprowadzili się ludzie, którzy mnie nie lubili - przeganiali mnie, nie wpuszczali do domu, aż wygonili na ulicę. Błąkałam się przy domu, bo nie wiedziałam gdzie iść. Czasami ktoś dał coś do jedzenia. Częściej bił lub kopnął, bo jestem stara i brzydka. Moja wędrówka trwała długo, do czasu aż inna Pani powiedziała: chodź staruszko, znajdziemy ci dom!Pomimo wszystko byłam smutna, bo kto zechce mnie pokochać - nie ma we mnie nic co sprawia, że ludzie chcą zabrać psa do domu: nie jestem szczeniakiem, nie jestem rasowa, nie jestem piękna - jestem po prostu Biała. Mieszkam teraz w domu, mam jedzenie i opiekę. Usłyszałam, że to dom tymczasowy i zaczęłam się bać co będzie jak nie znajdę domu stałego? Czasami starsze psy znajdują domy, może pomożecie ogłosić, że bardzo go potrzebuję. BIAŁA"

Kontakt Karolina 664 821 160

Mopik to stary pies.. nie wiemy ile dokładnie ma lat, nie miał imienia, nie miał szczepień.. był psem łańcuchowym. Mopik w niczym nie przypomina już chudziutkiego, strachliwego pieseczka, który do nas przyjechał ❤️ Chłopak przytył, oswoił się z ludźmi, spacerami, już nie siusia pod siebie ze strachu! Czas znaleźć mu dom???? Mopik jest pieskiem "samoobsługowym" - najważniejsze dla niego jest jedzenie, spanie i trochę głasków. słabo widzi i kiepsko słyszy, ale radzi sobie doskonale. Dogaduje się z psami, ignoruje zaczepki, jest łagodny i uległy. Fantastycznie odnajdzie się w domu z ogrodem lub w mieszkaniu, gdzie jest winda (nie powinien chodzić po schodach). Dom bez małych dzieci - psi senior ceni sobie spokój :)

Kontakt Karolina 664 821 160

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości