Zwierzęta

Luksusowe kuwety z ceramiki dla kotów. Ile kosztują?

Zwierzęta

Mariusz Jaraczewski nie był spełniony w życiu. Czegoś mu brakowało, dlatego postanowił zacząć robić... rzeczy piękne. Pan Mariusz wpadł na pomysł robienia kuwet z ceramiki dla kotów. Początkowo jego pomysł wywołał duże zdziwienie, wręcz śmiech. Nikt nie spodziewał się, że jego idea niebawem się urzeczywistni i stanie się dobrym biznesem. Poznajcie tę historię!

  • Luksusowe kuwety z ceramiki dla kotów. Skąd pomysł?
  • Jak powstają luksusowe kuwety z ceramiki?
  • Ile kosztują ceramiczne kuwety?

Zobacz też:

Kotka-milionerka. Co się stanie z kotką Karla Lagerfelda po jego śmierci?

Mariusz Jaraczewski, polski przedsiębiorca z Wrocławia, który wcześniej pracował w sektorze bankowym, postanowił pewnego dnia zacząć produkować... kuwety z ceramiki dla kotów. Skąd ten pomysł? Ojciec pana Mariusza był weterynarzem, zwierzęta były w ich życiu obecne niemal od zawsze.

Pierwsze próby produkcji (...) to nasze koty sprawdzały technologię i zastosowanie. My jesteśmy jedynymi producentami ceramicznych kuwet dla kotów. Nikt tego wcześniej nie wymyślił! Jesteśmy jedyni na świecie - powiedział w materiale Dzień Dobry TVN Mariusz Jaraczewski.

Jak powstają luksusowe kuwety z ceramiki?

Sam proces technologiczny jest dość trudny, ponieważ produkowane kuwety są wielkie i ciężkie. Pierwsze próby produkcji były najtrudniejsze - nikt nie chciał ich wypalać ze względu na ich wielkość - szerokość powyżej 50 centymetrów. Poza tym początkowo nikt nie wierzył w sukces "luksusowych" kuwet - straty produkcyjne przy wypalaniu ceramiki są bardzo duże.

Mimo wielu odmów, pan Mariusz znalazł człowieka, który podjął ryzyko - nieżyjący już Adam Choraś wykonał pierwsze formy. I tak wszystko zaczęło się rozkręcać.

Próby technologiczne zajęły 1,5 roku. Trwało to aż tyle czasu, ponieważ trzeba było odpowiednio pogrubiać ścianki kuwet, zmniejszać je, zmieniać mieszankę, eksperymentować z rodzajem szkliwa... Innym problemem było malowanie kuwet i uzyskanie odpowiednich barw po wypalaniu.

Ile kosztują ceramiczne kuwety?

Ceramiczne kuwety dla kotów, w związku z tym że są z ceramiki i są malowane ręcznie, są niestety bardzo drogie. Ich ceny zaczynają się od około 400 złotych.

O kuwety pana Mariusza pytał już szejk z Bahrajnu, który za wyjątkową kuwetę ozdabianą m.in. złotem i rubinami, zapłacił zaliczkę w wysokości ponad dwóch tysięcy dolarów!

Kuwetami pana Mariusza zainteresowała się również holenderska galeria sztuki 1340gallery.com.

Pomysł pana Mariusza produkowania kuwet z ceramiki dla kotów do tej pory budzi wiele skrajnych emocji. Niektórzy uważają, że ceramiczne kuwety to zaspokajanie głupich potrzeb bogatych ludzi.

Fakt jest jednak taki, że ludzie na całym świecie mają coraz większego "świra" na punkcie swoich zwierząt - to właśnie dla nich pan Mariusz produkuje ceramiczne kuwety - małe dzieła sztuki. W Polsce jeszcze niewiele osób jest w stanie wydać takie pieniądze na akcesoria dla swoich zwierzaków, jednak za granicą rynek jest zdecydowanie bardziej otwarty dla kontrowersyjnego pomysłu pana Mariusza.

Więcej:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości