Zwierzęta

Krowa na kuracji odchudzającej. Zrzuciła 100 kg!

Zwierzęta

Krowa Heidi wróciła z wczasów odchudzających, które zakończyły się wielkim, spektakularnym sukcesem. Jaką miała nadwagę? Na czym polegała jej kuracja odchudzająca? W Zoo Görlitz-Zgorzelec, gdzie na co dzień mieszka krowa był reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

Heidi to krowa rasy staroniemieckiego czarno-białego bydła nizinnego, która mieszka w Zoo Görlitz-Zgorzelec. Wydała na świat liczne potomstwo oraz wzorowo je wychowała. Niestety od jakiegoś czasu krowa nie mogła zajść w ciążę.

Po badaniach, który wykluczyły przyczyny organiczne, weterynarze i pracownicy zoo uznali, że powodem problemów Heidi z płodnością jest nadwaga.

Zobacz także:

Proroczy sen o krowie - sennik

Esther. 290-kilogramowa świnia, która kocha modę

Zwierzę powinno ważyć 500 kg, a tymczasem skala na wadze pokazała 750 kg! Odchudzanie Heidi na miejscu w zoo nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, dlatego opiekunowie postanowili wysłać ją na kurację odchudzającą nad jezioro Berzdorfer See do mieszkającego tam rolnika. Heidi przebywała w jego gospodarstwie przez cztery miesiące. Odżywiała się głównie trawą i miała zapewniony intensywny trening, który polegał na bieganiu za stadem. Dzięki programowi odchudzającemu krowa wróciła do zoo o 100 kilogramów lżejsza.

Po powrocie zrobiono Heidi wstępne badania, które wykazały, że jest w ciąży:

W stadzie był byk, który wpłynął na jej gospodarkę hormonalną. Niestety okazało się, że Heidi była w rui, a nie w ciąży

- powiedziała nam opiekunka görlitzkiej celebrytki.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości