Zwierzęta

Koza Zosia szuka domu. Jest przesłodka! Pomożesz?

Zwierzęta

Aktualizacja:

4 -miesięczną kozę znaleziono na śmietniku. Teraz koza Zosia teraz szuka nowego domu. W Bielsku-Białej Agata Zjawińska spotkała się z weterynarz Anną Nikolajdu-Kudła orazJoanną Kraj - Prezes Fundacji „Psia Ekipa”.

Trudny początek kozy Zosi

4-miesieczna kózka została wyrzucona przez złych ludzi na śmietnik. Odnalazł ją pracownik cieszyńskiego zakładu oczyszczania miasta. Zgłosił się do Fundacji „Psia ekipa”. Prezes fundacji Joanna Kraj postanowiła pomóc kózce i znaleźć jej nowy dom.

Pan kilka razy wysłał nam zdjęcia, które potwierdzały, że zwierzę jest w złym stanie. W końcu odpisał, gdzie przebywa.

- tłumaczy Joanna.

Wolontariuszki pojechały do Cieszyna i uratowały kózkę, która była osłabiona, nie potrafiła chodzić. Dostawała do picia mleko krowie z kartonu. Zwierzę trafiło do kliniki weterynaryjnej w Bielsku-Białej, gdzie otrzymało właściwą pomoc.

Zosia trafiła do nas tydzień temu z bardzo silnym niedowładem czterokończynowym. Kompletnie nie potrafiła się podnieść. Był to efekt niedoborów i pasożytów. Wdrożyliśmy leczenie i Zosia zaczęła wstawać. Robi duże postępy i mamy nadzieję ją z tego wszystkiego wyciągnąć. Wszyscy się staramy i razem z fundacją walczymy o jej życie. Będziemy ją rehabilitować. Zosia jest bardzo wesoła i domaga się bliskości. Nie lubi być sama.

- przyznała weterynarz Anna Nikolajdu-Kudła.

Dom dla Zosi

Kiedy Zosia wyzdrowieje Fundacja chce znaleźć dla niej dom i kochającą rodzinę adopcyjną.

Zasługuje na dobre miejsce, gdzie nie stanie się jej krzywda. Na dom z innymi kózkami. Chcielibyśmy, żeby rodzina adopcyjna pozostała z nami w kontakcie i wysyłała nam zdjęcia i filmiki. Chcemy dalej uczestniczyć w jej życiu.

- mówi Joanna Kraj, prezes Fundacji.

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości