Zwierzęta

Jak zrozumieć psa i zidentyfikować jego potrzeby?

Zwierzęta

Aktualizacja:

Jak zbudować zdrową relację ze swoim psem, jak go zrozumieć i nauczyć się go słuchać? Opowiedzieli nam o tym behawioryści Zofia Zaniewska–Wojtków i Piotr Wojtków autorzy książki pt. "Słuchając Psa". Z kamerą Dzień Dobry Wakacje wybraliśmy się też na spotkanie z autorką "Psich Sucharków" krótkich komiksów, które mają za zadanie bawić i edukować.

Zobacz też: Mina kota ze Shreka i oczy psa Pluto, czyli jak domowe zwierzęta manipulują swoimi opiekunami? >>>

Przede wszystkim zrozumieć psie potrzeby

Zdaniem naszego gościa zrozumienie psich potrzeb jest podstawą do tego, żeby nawiązać dobrą relację ze zwierzęciem, a relacja jest kluczem do sukcesu.

Zobacz też: Przepis na ciasteczka z wątróbki dla psa. Czy pies może jeść surową wątróbkę? >>>

Piotr Wojtków:

Pies musi czuć się przy nas bezpiecznie. Żeby to osiągnąć musi realizować swoje naturalne potrzeby: swobodne węszenie na spacerze, eksplorowanie, potrzeby łowieckie, potrzebę socjalną

Psie Sucharki - psia strona internetu

Zobacz też: Akcesoria dla zwierząt – jak wybrać odpowiednie rzeczy dla psa? >>>

Maria Saktura:

Od dziecka zawsze zajmowałam się rysunkiem. Nie miałam wątpliwości, że pójdę do liceum plastycznego. Zajmuję się różnego rodzaju grafiką i malarstwem, ale jednak ilustrowanie tekstu, rzeczywistości interesuje mnie najbardziej.

Czym są Psie Sucharki?

Psie Sucharki to jest taka drobna forma komiksowa. Są to małe scenki opisujące życie psa i jego opiekuna. Staram się, żeby były bardzo życiowe. Staram się edukować jak rozpoznawać psie choroby. Zawsze konsultuję treść obrazków ze specjalistami. Cała grupa zachowań, które mogą wydawać się pozornie śmieszne, moga świadczyć, że psu jest źle.

Henryk Sawka:

Zwierzęta są bardzo wdzięcznym tematem. Raz, że jest to alegoria człowieka, a dwa to się fajnie rysuje.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości