Jak się spotkać z wielorybem? "One nas rozumieją i są świadome naszej obecności pod wodą"

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Jak się spotkać z wielorybem?
Jak się spotkać z wielorybem? Dzień Dobry TVN
wideo 2/34

Wojciech Męczyński fotografuje żyjące pod wodą zwierzęta od lat. O humbakach potrafi opowiadać godzinami. I robi to pięknie. W Dzień Dobry TVN zabrał nas do świata tych wspaniałych i potężnych ssaków.

Gdzie spotkać humbaki?

Tonga to kraj składający się z ponad 170 wysp i jedyne królestwo w Polinezji. To właśnie tam, na archipelagu Vava’u najłatwiej spotkać humbaki.

Zwierzęta

To miejsce przytuli każde zwierzątko
To miejsce przytuli każde zwierzątkoDzień Dobry TVN
wideo 2/33

Jak zaczęła się przygoda Wojtka Męczyńskiego z tymi ogromnymi ssakami? - Podczas podróży na Malediwy spotkałem filmowca, Andrzeja Misiuka - wspominał nasz gość w programie. - On robi filmy o podwodnym świecie i zaproponował mi zostanie kierownikiem produkcji niezależnego filmu, który trzeba było zrealizować na Tonga - zdradził Wojtek Męczyński.

Majestatyczne zwierzęta

Jak podkreślił nasz ekspert, humbaki mimo swoich ogromnych rozmiarów są niezwykle delikatne i mają wspaniałe wyczucie, dzięki któremu, mimo swoich 40 ton, potrafią podpłynąć i delikatnie ominąć człowieka. - My swoim językiem mówimy, że one są takie, jak my - wyjaśnił Wojtek. - Rozumieją nas, są świadome naszej obecności pod wodą - dodał. Na co powinniśmy zrobić uwagę? Nie należy podpływać z tyłu humbaka, bo może nas zwyczajnie nie zauważyć a jego ogon jest potężny.

Obejrzyj materiał, żeby poznać wyjątkowe historie ze spotkań Wojtka z humbakami.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości