Zwierzęta

Ika - pies, którego opiekunowie odnaleźli po 4 latach. "Nigdy nie warto tracić nadziei"

Zwierzęta


Ika to owczarek niemiecki, którego właściciele szukali przez kilka lat. Na szczęście pies odnalazł się dzięki chipowi. Zobaczcie jego historię.

Ika uciekła z posesji, kiedy ktoś nie domknął bramy i ślad po niej zaginął. Opiekunowie byli zrozpaczeni, najbardziej mały Iwo.

Gdy zaginął poczułem smutek i trochę gniew .

- wyznał chłopiec.

Opiekunowie Iki postanowili rozwiesić w okolicy domu ogłoszenia. Codziennie szukali też zwierzaka w terenie. Brak rezultatów sprawił, że z dnia na dzień nadzieja na odnalezienie psa gasła.

>>> Zobacz także:

Po czterech latach nastąpił przełom w poszukiwaniach. Właściciele Iki otrzymali wiadomość, że ich pupil może znajdować się w schronisku dla bezdomnych zwierząt, którego kierownikiem jest Ewelina Komorowska. Jak psiak tam trafił?

Otrzymaliśmy telefon od jednego z mieszkańców wsi, że do jego posesji podszedł duży pies. Owczarek wyglądał na zadbanego. Sprawdziliśmy chipa. Od razu wykonałam telefon do bazy danych. Nie minęło 10 minut i już miałam telefon od właściciela.

- wyjaśniła Pani Ewelina.

Właściciele Iki przyjechali do schroniska i szybko się przekonali, że to jest ich pies.

Od razu mnie poznała. Wskoczyła na mnie, prawie się wywaliłem. Bardzo jestem szczęśliwy, że odzyskałem swojego staro-nowego psa. Nigdy nie warto tracić nadziei.

- powiedział Iwo.

Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości