Zwierzęta

Dzięki tym gadżetom pies będzie widoczny po zmroku

Zwierzęta

Aktualizacja:

W okresie jesienno-zimowym szybko zapada mrok i już w czasie późnych popołudniowych spacerów psy - zwłaszcza te czarne - stają się mało widoczne. Są jednak sposoby, aby nasze pupile nie "znikały" w ciemności. Wystarczy kupić obrożę i smycz ledową albo szelki odblaskowe. Jak działają takie akcesoria? Sprawdziliśmy to.

Kiedy dni stają się krótsze, poranne i wieczorne spacery z psem zawsze będą się odbywały w ciemnościach. Łatwo wtedy o tragedię, ponieważ kierowcom trudniej zauważyć źle oświetlonych ludzi i zwierzęta. Można temu zapobiec, inwestując w świecące gadżety.

Obroże, szelki i smycze odblaskowe

Gadżetami, dzięki którym pies będzie widoczny w ciemności są: odblaskowa obroża lub szelki. Warto też dokupić odbijającą światło smycz. Ich zaletą jest to, że nie wymagają baterii, natomiast wadą, że świecą tylko wtedy, gdy pada na nie światło. Z tego powodu spacer w zupełnej ciemności sprawia, że są nieskuteczne.

Obroże, szelki i smycze fluorescencyjne

Osoby, które częściej spacerują z psem w miejscach nieoświetlonych, powinny zainwestować raczej w obroże, szelki i smycze fluorescencyjne, które ulegają naświetleniu w świetle dziennym i sztucznym, a następnie robią się widoczne od momentu, kiedy zwierzak znajdzie się w ciemności.

Zawieszki Led

Kiedy z jakiś powodów właściciel psa nie chce kupować świecącej obroży i smyczy, a jego pupil lubi biegać luzem, dobrze sprawdzą tzw. blinkies, czyli się zawieszki LED, które można zamocować do obroży i szelek. Sklepy zoologiczne oferują je w różnych kolorach, kształtach i wielkościach. Ich wadą jest to, że działają tylko na baterie, dają raczej mało widoczne światło i mogą być niewidoczne, jeśli pies ma długą sierść.

Alternatywą dla zawieszek LED są nakładki na obrożę (można je nabyć w wersji odblaskowej i neonowej) oraz obręcze LED (dają światło stałe lub przerywane).

Pamiętaj! W przypadku spacerów z psem, które odbywają się w ciemności sprawdza się zasada: im więcej, tym lepiej.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości