Zwierzęta

Prezkę przygarnięto z ulicy. Teraz sama zachęca do adopcji bezdomnych zwierząt

Zwierzęta

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Prezka z pudełka - psia influencerka szuka domów tymczasowych

Prezka jest adoptowaną suczką, która ma własne konto na Instagramie. W mediach społecznościowych promuje adopcję i pomaga bezdomnym pieskom przygotować się do życia w rodzinnym domu.

Prezka, sunia w typie rasy Jack Russell terrier, została adoptowana przypadkowo. Para natknęła się w sieci na ogłoszenie o szczeniakach, które ktoś wyrzucił w kartonie. Od razu wiedzieli, że nie przejdą obok krzywdy szczeniąt obojętnie i zdecydowali się jedno z nich przygarnąć pod swój dach. I choć już wtedy ich świat zmienił się o 180 stopni, nie spodziewali się, że to dopiero początek psiej rewolucji.

Psia influencerka promuje adopcję

- Prezka może trochę sprawia wrażenie, że ma pogardliwy i lekko zdystansowany stosunek do świata, ale tak naprawdę jest bardzo grzecznym psem, który przede wszystkim ma misję poprawiania komfortu życia innych psów - mówi Patrycja Stankiewicz, właścicielka Prezki i założycielka domu tymczasowego dla zwierząt.

Prezka z pudełka to suczka z Instagrama, która promuje adopcje i pokazuje, czym jest dom tymczasowy dla zwierząt. Sama znalazła dom i teraz chce pomagać swoim psim przyjaciołom w niedoli. Pomysł zrodził się przypadkiem w głowie pani Patrycji.

- Pomyśleliśmy, że fajnie by było pomagać kolejnym psom, niekoniecznie zatrzymując je na stałe, ale znajdować im domy. Założyliśmy konto Prezki na Instagramie, dlatego że mieliśmy w telefonie kilkadziesiąt tysięcy zdjęć - mówi wprost.

Sezon na brudne spacer trwa - jak zadbać o psią sierść jesienią i zimą?
Sezon na brudne spacer trwa - jak zadbać o psią sierść jesienią i zimą? Źródło: Dzień Dobry TVN

Dom tymczasowy

Do idei pomagania pani Patrycja i Prezka z pudełka bardzo szybko zachęciły swoich przyjaciół. Wspólnie pomogły już czternastu psom znaleźć nową rodzinę i zaraziły tym innych. Wkrótce wszyscy bliscy zaangażowali się w pomoc i chętnie przyjmują pod własny dach pieski potrzebujące pomocy.

Jak wygląda procedura stworzenia domu tymczasowego? Kto może taki otworzyć i dlaczego warto — tego dowiecie się z naszego materiału.

Zobacz też:

Autor:Aleksandra Głowińska

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości