Zwierzęta

Ubranka, drogie gadżety i catering dla psów. Dlaczego tak bardzo lubimy rozpieszczać nasze zwierzęta?

Zwierzęta

Aktualizacja:

Właściciele psów w ostatnich latach oszaleli na punkcie swoich pupili. Czworonogi są coraz bardziej rozpieszczane, a rynek usług wciąż rośnie. Ile jesteśmy w stanie na nie wydać i gdzie leży granica? O tym rozmawialiśmy z Darią Matusiak, właścicielką psiego salonu piękności oraz Karolem Chmielewskim, który zajmuje się cateringiem dla zwierząt.

Rozpieszczanie zwierzaków – prawidłowe zachowanie czy duży błąd?

Na ulicach coraz częściej spotkać możemy pieski w kolorowych ubrankach, fantazyjnie uczesane czy przystrojone biżuterią. Właściciele każdego roku inwestują w nowe kolekcje, a na gadżety dla swoich pupili wydają ogromne pieniądze. Dlaczego tak jest? Często zwierzaki traktujemy nie tylko jako przyjaciół i członków rodziny, ale również jak dzieci. Naszą miłość okazujemy poprzez rozpieszczanie. Niestety świat czworonogów nieco różni się od naszego, dlatego powinniśmy zachować umiar w dostarczaniu przyjemności. Psy muszą być wychowywane, nie tylko nagradzane.

- Myślę, że zwierzęta traktujemy jak dzieci, bo one się też tak troszeczkę zachowują, ale też jako przyjaciół. Stąd rozwijają się salony piękności, powstają ubranka. Chcemy się psiakami opiekować, traktujemy ich jako członków rodziny i uważam, że to jest super, bo psy zasługują na to, co najlepsze – powiedziała Daria Matusiak, właścicielka salonu piękności dla psów.

Catering dla psów

Karol Chmielewski rozmawiając ze swoim wspólnikiem wpadł na pomysł założenia cateringu dietetycznego dla zwierząt. Jak przyznał, kolega miał ogromne problemy ze swoim buldogiem francuskim, który cierpiał na wiele alergii. Przyczyną okazała się przetworzona karma i jakość składników w niej zawartych. Wtedy Karol zrozumiał, że czworonogi także potrzebują spersonalizowanego jadłospisu.

- Po konsultacja z weterynarzami stworzyliśmy przepisy, które gotujemy i dostarczamy do psów w całej Polsce – powiedział Karol.

Jak wygląda taki catering? Działa na podstawie wyliczeń algorytmu, który opierając się na takich danych jak: wiek, waga, budowa ciała, intensywność ruchu psa czy też przebycie sterylizacji, oblicza potrzebne kalorie i ilość makroskładników.

To jest dieta pudełkowa, ale dostarczamy ją zamrożoną co 14 dni. Prosto pod drzwi dostajemy karton z jedzeniem, które jest porcjowane na każdy dzień. Mamy do wyboru kilka dań i każdy wybiera sobie tę dietę, która jest personalizowana pod psa

– podkreślił nasz rozmówca.

Ubranka dla psów – trendy wiosna 2021

Wraz z nadejściem wiosny w sklepach pojawiają się nowe kolekcje. Najnowsze trendy przedstawiły także sklepy z ubrankami dla psów. W tym sezonie stawiamy przede wszystkim na kolor. Radosne i wesołe barwy nie tylko dodadzą nam energii, ale sprawią, że nasz pupil z daleka będzie widoczny na ulicy.

- Wydajemy coraz więcej i butik dla mnie jest inspiracją. To klienci przychodzą do nas i się pytają o produkty, nowe kolekcje. Zdecydowanie chcemy jak najlepiej dla tych zwierząt. Ważna rzecz, pomimo tego, że chcemy, aby pieski wyglądały modnie, to zawsze Polacy patrzą na rzeczy praktyczne. Tak jak ubranka połączone z szelkami – powiedziała Daria Matusiak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

"Pieskie memy" tematem pracy dyplomowej. "To nie prowadzący decydował o jej wyglądzie, tylko internauci"

Pies dotkliwie pogryzł 3-latkę. Zwierzę nie było szczepione od dwóch lat

Pies zaalarmował o złym stanie swojego opiekuna. Ratownik: "Gdy wchodziliśmy przez okno, czworonóg bardzo się ucieszył"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości