Dom

Jak położyć podłogę winylową? Prosty sposób na szybką metamorfozę pokoju

Dom

Choć drewniana podłoga jest piękna i robi wrażenie, to jednak trzeba o nią odpowiednio dbać, a położenie jej jest bardzo pracochłonne i kosztowne. Krzysztof Miruć w programie "Weekendowa metamorfoza" udowadnia, że można otrzymać ten sam zachwycający efekt, dzięki winylowym panelom, które rewelacyjnie imitują drewno.

Podłoga winylowa - jak ją położyć?

Każdy, kto chciałby zrobić szybki, a zarazem efektowny remont w pokoju, powinien zobaczyć program Krzysztofa Mirucia "Weekendowa metamorfoza" na HGTV. Specjalista od aranżacji wnętrz pokazuje, jak w prosty sposób można zmienić oblicze nudnego pomieszczenia. Jednym z pomysłów jest np. odnowienie podłogi. Świetnie sprawdzi się do tego winyl imitujący deskę.

Jak przygotować podłoże pod posadzkę winylową? Najpierw trzeba ją dokładnie odkurzyć, umyć i odtłuścić. Następnie potrzebna będzie specjalna mata instalacyjna. Jej plusem jest to, że ma już klej, więc by ją położyć, nie potrzeba żadnych wałków ani dodatkowych sprzętów. To zaoszczędza kilka godzin ciężkiej pracy.

Co więcej, winylowe panele sprawdzą się nie tylko na podłodze, ale również i na ścianie. Będą prezentować się jak drewniane deski, dzięki czemu pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przytulne.

"Weekendowa metamorfoza" - o czym jest program?

Projektowanie, malowanie ścian, zrywanie tapet – architekt Krzysztof Miruć wraz ze swoją ekipą potrafi przeprowadzić całkowitą przemianę pomieszczenia w zaledwie kilka dni! Prowadzący program "Weekendowa metamorfoza", na antenie HGTV, nie cofnie się przed żadnym wyzwaniem. Nawet przestarzałe wnętrza nie mają z nim żadnych szans.

Oprócz pomysłów na aranżację wnętrz nie brakuje również niespodzianek, chwil wzruszenia i ogromnej radości - wszyscy w programie czekają na moment wielkiego finału. Właśnie wtedy spełniają się marzenia bohaterów, którym bliscy przygotowali wyjątkowy prezent.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości