Dom

Ubezpieczenie mieszkania. Czy warto je wykupić?

Dom

Aktualizacja:
GettyImages-836261594 (1).jpg

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Ubezpieczenie nieruchomości leży w podstawowym interesie każdego właściciela mieszkania. Ubezpieczenie domu daje nam gwarancję i poczucie bezpieczeństwa, że w przypadku zniszczenia otrzymamy pieniądze, które pozwolą nam na naprawę zniszczeń bądź jego odbudowę.

Ubezpieczenie mieszkania/domu bez prawa własności

Ubezpieczenie tzw. mieszkaniowe jest przeznaczone zarówno dla właścicieli mieszkań lub domów jednorodzinnych, jak i najemców.

Właściciel może ubezpieczyć mieszkanie/dom oraz wszystko się w nim znajduje. Najemca nie ubezpiecza murów, może natomiast ubezpieczyć rzeczy, które do niego należą (np. meble, sprzęt elektroniczny, ubrania itp.).

Zarówno Właściciel, jak i Najmujący mieszkanie/dom powinni też pamiętać o rozszerzeniu ochrony o OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenie to zabezpieczy ich w sytuacji, gdy nieumyślnie wyrządzą szkodę innym osobom.

Ubezpieczenie mieszkania - Jak czytać OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia?

Kiedy otrzymamy odszkodowanie?

Ubezpieczenie mieszkaniowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów ochrony. Dzięki niemu chronimy nasz majątek przed stratami powstałymi w wyniku pożaru, zalania, przepięcia i innych zdarzeń losowych. Polisa pozwala także chronić nasz majątek na wypadek szkód powstałych na wypadek kradzieży z włamaniem

Dodatkowe korzyści ubezpieczającego

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania/domu w LINK 4 otrzymujemy w zakresie również Assistance domowy. Link4 oferuje pomoc Assistance w sytuacjach awaryjnych. Ubezpieczenie Assistance domowy zapewnia szeroki zakres pomocy w wielu sytuacjach awaryjnych. Gdy w domu zdarzy się coś niedobrego, Klient może liczyć m.in. na pomoc hydraulika, elektryka i innych fachowców.

Zapewniamy również przewóz rzeczy z domu w bezpieczne miejsce lub zapewniamy im ochronę na miejscu. Naszym Klientom oferujemy transport pod wskazany przez nich adres lub pobyt w hotelu, gdy dom nie nadaje się do użytku

Pamiętajmy o tym, iż szczegółowy zakres ubezpieczenia domu czy mieszkania są zawsze opisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Całkowity koszt polisy różni się w zależności od wielu czynników. Jednym z nich jest oczywiście rodzaj oferty, czyli jakie konkretne zabezpieczenia wchodzą w skład polisy. Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Cena zależy m.in. od:

  • wartości mieszkania,
  • powierzchni nieruchomości,
  • lokalizacji i piętra,
  • roku budowy,
  • wyposażenia w alarmy.

Warto skorzystać z internetowego kalkulatora, dzięki któremu można sprawdzić prawdopodobną cenę polisy.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości