Dom

Jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w łazience? Zobacz propozycje do wnętrz z oknem i bez

Dom

Aktualizacja:

Wstawiając rośliny do łazienki trzeba bardzo uważać. Kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę to ile światła potrzebują okazy, które wybraliśmy, a także wilgotność. Które kwiaty sprawdzę się w łazience z oknem, a które w tej bez światła?

Rośliny do łazienki bez okna

- Uświadommy sobie jedną rzecz, kwiaty potrzebują światła, więc ta łazienka bez okna nie jest jakimś najlepszym wyborem. Polecałabym doświetlić łazienkę specjalną żarówką o szerokim spektrum światła, która nam pomoże - tłumaczy florystka Anna Wojtala.

Jeśli jednak bardzo zależy nam na tym, aby w takim pomieszczeniu były rośliny to sprawdzą się te bez korzeni czyli oplątwy. Można je położyć na półce, na umywalce, w koszyczku. Należy je zraszać, a nawet kąpać. W łazience bez okna przeżyją także zamiokulkasy czy sanseverie.

- Często stosuje się taki trik, że ma się dwie sztuki, czyli jedna stoi w pokoju, druga stoi w łazience i co tydzień się je zamienia - wyjaśniła Anna Wojtala.

Wbrew pozorom, w łazience lepiej nie stawiać kaktusów. Lubią one suche powietrze i słońce, a tego w tym pomieszczeniu zdecydowanie może im brakować. Świetnie za to sprawdzą się paprocie, które lubią wilgoć i rozproszone światło.

Rośliny do łazienki bez okna

W łazience z oknem można postawić monsterę, jednak nie może być blisko okna, ponieważ lubi rozproszone światło. Kalatea to roślina, która lubi wilgotność, podobnie jak skrzydłokwiat czy aloes. Ważne żeby te rośliny miały dostęp do światła. Podobnie jest także w przypadku storczyków.

Jeśli zależy nam na roślinach to np. można powiesić sobie gałązki eukaliptusa, które dzięki dużej wilgotności będą długo wyglądały świeżo.

Zobacz też:

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości