Dom

Jak zmienić aranżację kuchni? Skup się na trzech obszarach

Dom

Aktualizacja:

Dla wielu osób wiosna to czas na dokonywanie zmian w otoczeniu. Przez okna wpada więcej naturalnego światła, a my bardziej dostrzegamy, czego nam w mieszkaniu brakuje i zaczynamy szukać pomysłów na odświeżenie wnętrz. Ekspertka podpowiada, jak zaaranżować kuchnię, by z przyjemnością spędzać w niej czas.

Popularny sposób aranżacji wnętrz w nowoczesnym mieszkaniu to połącznie kuchni z salonem. W ten sposób miejsce przeznaczone do przygotowania i spożywania posiłków staje się sercem domu. Zwłaszcza teraz, gdy spędzamy w mieszkaniach dużo czasu. Czy to nie powód, by wyjątkowo zadbać o jego wystrój?

Jak zaplanować zmianę wystroju kuchni?

Jakie wyzwania czekają nas, jeśli chodzi o zmianę wystroju kuchni? – Kuchnia to miejsce działania. Wszystko musi być funkcjonalne i użyteczne, aby nam się łatwo i przyjemnie gotowało, ale z drugiej strony, musi być też ładne – mówi w rozmowie z Kasią Jaroszyńską Ewa Mierzejewska, specjalistka od urządzania wnętrz.

  • bateriach
  • blatach
  • drobiazgach na blatach

Baterie kuchenne – jak połączyć wygodę z nowoczesnym designem?

  • Baterie nie muszą być srebrne. Mogą być w kolorze złota, miedzi, czy czarne. Nowością są baterie z kolorowymi wylewkami. Ekspertka zauważa, że kolory w kuchni dodają energii.
  • Jeśli zaś chodzi o funkcjonalne rozwiązania, ekspertka rekomenduje wężyki w kranach , ponieważ można kupować je oddzielnie i wymieniać – tak jak wymieniany np. ozdobne poduszki.
  • Kolejny patent to powierzchnie bezdotykowe. Takie rozwiązanie przydaje się, gdy mamy ubrudzone ręce, a chcemy włączyć wodę.
  • Świetnie sprawdza się też długa wylewka – zapewnia dużą wygodę korzystania ze zlewu, ponieważ pod np. podstawić duży garnek.

Trend w aranżacji kuchni – naturalne materiały

– Wiosna jest świetnym momentem na to, by się oczyścić, również w kuchni, wyrzucić to, czego od roku nie używaliśmy ani razu. Natomiast, jeśli już mamy trochę tych rzeczy, niech one będą ładne. Teraz nawet w całkiem nowoczesnej kuchni są modne naturalne materiały: kamionki, len, miedź, kamień – wylicza ekspertka.

Kamienie są w kuchni bardzo modne. Marzysz o marmurowym blacie? Ekspertka tłumaczy, że to niepraktyczne rozwiązanie, ponieważ marmur łatwo można zniszczyć. Poleca kupować blaty z mineralnych materiałów. Fabrycznie spreparowane blaty z kwarcu czy piasku wyglądają jak kamień, ale zapewniają większy komfort użytkowania, ponieważ są bardziej odporne na plamy i zarysowania.

Z kamienia możemy natomiast mieć mniejsze przedmioty, np. deski, solniczki. Takie rzeczy będą stanowić też ozdobę na blacie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz wideo: Totalne remonty nadchodzą. Dorota Szelągowska o swoim programie

Zobacz także:

10 rzeczy, o które musimy zapytać, kupując mieszkanie od dewelopera. Porady eksperta

Styl grecki – nadmorska atmosfera we własnym domu

Pachnące kwiaty do domu. Które wybrać?

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości