Odpoczynek idealny? Najlepsze meble na taras i do ogrodu

Ewa Mierzejewska w Arłamowie
Ewa Mierzejewska w Arłamowie Dzień Dobry TVN
wideo 2/21

Ciepła, słoneczna wiosna i lato to ten okres w roku, gdy sporo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Niektórzy nawet więcej niż w domu czy mieszkaniu. Zwłaszcza wtedy, gdy posiadają ogród, działkę lub też balkon czy taras. Aby czas spędzany w tych przestrzeniach był jeszcze przyjemniejszy, warto doposażyć je o dobre i praktyczne meble ogrodowe. Jakie?

Zadaszenie tarasu

Odpowiednie zadaszenie tarasu lub balkonu umożliwia spędzanie czasu w tych miejscach również wtedy, gdy pogoda nie sprzyja przebywaniu pod gołym niebem. To w pewnym sensie przedłużenie salonu i własna, bezpieczna strefa relaksu. Jest tak wtedy, kiedy konstrukcja zadaszenia chroni przebywających pod nim ludzi przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi – zwłaszcza ostrym słońcem, a co za tym idzie, promieniowaniem UV, a także deszczem, śniegiem i wiatrem. Dobrym przykładem takiego produktu jest zadaszenie tarasowe Perara od Garden Space. Wyposażone jest w regulowane, zamykane lamele, które zapewniają wcześniej wspomniane bezpieczeństwo i komfort przez cały rok, nie tylko latem. Jeżeli dodatkowo zależy nam na intymności, oddzieleniu się od zewnętrznego świata, to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy zamontować dodatkowe, rozsuwane rolety.

Zestaw jadalniany

Każdy, kto lubi jeść pod gołym niebem i dysponuje miejscem, w którym może biesiadować z innymi, prędzej czy później kupuje meble ogrodowe. Aby służyły przez lata, powinny być wyprodukowane z materiałów odpornych na eksploatację, a przede wszystkim na zmieniającą się pogodę. Właśnie takimi meblami są elementy zestawu jadalnianego od Garden Space, a konkretnie stół Bilbao i krzesła Matera.

Stół Bilbao to piękny, drewniany blat osadzony na skrzyżowanych nogach powstałych z aluminium malowanego proszkowo, które jest lekkie i odporne na rdzę. To powoduje, że można go z łatwością przenosić oraz nie obawiać się, że jako metalowy mebel trzymany na zewnątrz, szybko się zniszczy. Z kolei drewno tekowe jest pięknie wykończone i nasączone naturalnymi olejkami, dzięki czemu blat nie nasiąka wodą, a co za tym idzie - nie pęcznieje i nie kurczy się.

Stelaż krzeseł Matera również wykonany został z aluminium malowanego proszkowo i podobnie jak stół, dzięki temu są lekkie i wytrzymałe. Nie straszna im nie tylko korozja, ale również skrajne temperatury, wilgoć i promieniowanie UV. Oparcie krzeseł ozdobione jest piękną plecionką z wytrzymałych, akrylowych lin, którym solidna rama i nogi zapewniają stabilne i wygodne wsparcie. Stół Bilbao i krzesła Matera to świetne, estetyczne połączenie i propozycja dla wszystkich tych, którzy stawiają nie tylko na wygodę, ale również na solidne i piękne wykończenie. W końcu meble ogrodowe, podobnie jak te w domu, mogą dopełniać i nadawać charakter przestrzeni, w której się znajdują.

Zestaw wypoczynkowy z meblami klasy premium

Meble ogrodowe, podobnie jak wszystkie inne przedmioty czy usługi, również mają swoją klasę premium. Muszą oczywiście spełniać najwyższe standardy i zapewniać więcej, niż zwykłe produkty tej samej kategorii. Przykładem jest zestaw wypoczynkowy z meblami ogrodowymi Evora. Co powoduje, że są klasy premium? Przede wszystkim najwyższa jakość wykonania, a co za tym idzie, standard wypoczywania na tarasie czy w ogrodzie. Wszystkie elementy w zestawie zaprojektowane i wyprodukowane zostały w taki sposób, aby zmieniające się w naszej strefie klimatycznej warunki pogodowe nie stanowiły dla nich żadnego zagrożenia. Evora zawiera liczne, duże i wygodne poduchy pokryte ultranowoczesną, całkowicie wodoodporną tkaniną, która wykonana została z wełny olefinowej odpornej na blaknięcie i blokującej ponad 97% promieni UV. Dzięki temu łatwo jest również utrzymać je w czystości. Poza tym posiada najwyższe certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa (m. in. Oeko-Tex). Z kolei narożny stelaż pod poduchy wykonany został, podobnie jak wcześniej zachwalane meble, z aluminium malowanego proszkowo.

Co ważne we współczesnym świecie, proces produkcji tych mebli jest całkowicie przyjazny dla środowiska. Ale akurat to dotyczy nie tylko produktów kategorii premium, a 99% wszystkiego, co produkuje i sprzedaje marka Garden Space.

Pozostałe wiadomości