Ogród

Maja Popielarska radzi, jak dbać o rośliny w donicach. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Ogród

Maja Popielarska jest specjalistką w dziedzinie uprawy i pielęgnacji roślin. Na ogrodnictwie zna się jak mało kto, a swoją wiedzą od lat dzieli się z widzami na antenie HGTV. W programie "Nowa Maja w ogrodzie" podpowiedziała, jak dbać o kwiaty i drzewa, które są zasadzone w donicach.

Kwiaty nie tylko w ziemi, ale i w donicach

Różnokolorowe kwiaty i zielone krzewy oraz drzewa w ogrodach zwykle zasadzane są bezpośrednio w ziemi. Jednak fani donic, które zwykle stanowią element dekoracyjny, wcale nie muszą z nich rezygnować.

- Niektóre rośliny mogą sobie radzić w pojemnikach, ale pod warunkiem, że pojemniki będą odpowiednio duże. Trzeba pamiętać też o dobrym podlewaniu - powiedziała Maja Popielarska w programie HGTV "Nowa Maja w ogrodzie".

A co zrobić, gdy nadchodzi zima? - Donice ceramiczne, nawet te mrozoodporne, lepiej jest schować do suchego pomieszczenia na zimę , dlatego że bardzo łatwo pękają pod wpływem mrozu - radzi Popielarska.

Pani Iwona, bohaterka odcinka, w swoim ogrodzie ma mnóstwo roślin w donicach. W kliku miejscach są rozmieszczone romantyczne ławeczki, które nie służą do siedzenia, lecz stanowią formę kwietników, miejsce eksponowania donic z petuniami. Ponadto przed domem stoją pojemniki z agapantami afrykańskimi, czyli pięknymi fioletowymi kwiatami. W donicach gospodyni eksponuje również liliowce, lawendę oraz okazałe rozchodniki. Na zimę większość roślin wędruje do jasnego garażu .

"Nowa Maja w ogrodzie" - o czym jest program?

"Nowa Maja w ogrodzie" to program tylko dla początkujących ogrodników, którzy chcą zacząć swoją przygodę z sadzeniem roślin i pielęgnacją kwiatów, ale także dla doświadczonych pasjonatów zieleni i fanów stylowych ogrodów. Maja Popielarska nawet zupełnego laika jest w stanie rozkochać w tej tematyce. Dzięki niej można poznać nie tylko tajniki uprawy roślin i dbania o zieleń, ale również nacieszyć wzrok ujęciami z niesamowitych ogrodów tworzonych przez prawdziwych pasjonatów. Program "Nowa Maja w ogrodzie" możesz oglądać na kanale HGTV oraz na player.pl .

Zobacz także:

Tamara Arciuch pokazała archiwalne zdjęcie z synem. Okazja jest wyjątkowa

Oliwia Bieniuk o maturze. "Tata stresował się bardziej niż ja"

"Hotel Paradise 3". Czy związek Basi i Krystiana przetrwał? "Jestem zażenowana, ale uczę się też sama siebie"

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości