Ogród

Twój ogród jest zacieniony? Zobacz, jakie rośliny możesz w nim posadzić

Ogród

Aktualizacja:

Zacieniony ogród to zmora wielu miłośników roślin. Zagospodarowanie przestrzeni, do której rzadko dociera słońce, jest nie lada wyzwaniem. Nierzadko ta część ogrodu pozostaje zaniedbana. Rzeczywiście nie wszystkie rośliny dobrze zniosą takie warunki, jednak z całą pewnością jest ich na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie rośliny sprawdzą się w zacienionym ogrodzie?

Jeśli w twoim ogrodzie słońce nie jest częstym gościem, zwróć na to uwagę na rośliny, które dobrze czują się cieniu i półcieniu. Co do takich miejsc polecają prowadzące program "Wymarzone Ogrody", Olga Szarmach i Izabela Piórkowska? Według nich świetnie sprawdzą się tam:

  • brunery,
  • pluskwice groniaste,
  • liliowce,
  • tawułki,
  • jerelle.

"Wymarzone ogrody" oglądaj na HGTV i Player.pl

Prowadzące program "Wymarzone ogrody", Iga i Olga, to siostry i ekspertki, które każdy kawałek ziemi zamienią w uroczy zakątek. Nie tylko zaprojektują i przebudują piękny ogródek, ale także nauczą właścicieli i widzów, jak o niego dbać. Mają na to wszystko zaledwie trzy dni. Ich specjalność to nie tylko miejskie ogródki, ale także tarasy oraz małe działki. W ciągu dosłownie kilkunastu godzin potrafią stworzyć przytulne, nowoczesne i magiczne przestrzenie.

Program "Wymarzone Ogrody" można oglądać na HGTV (premiery w niedziele o 11:30) oraz na platformie Player.pl

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości