Ogród

Jak samodzielnie zrobić kwietnik z palet? To bardzo proste

Ogród

Długotrwały pobyt w domu zachęca nas do kreatywności, a ze względu na ciepłą i słoneczną pogodę coraz więcej czasu chcemy spędzać na zewnątrz. Warto wykorzystać ten czas, żeby zadbać o swój balkon czy ogródek. Wiesiek Skiba pokazał, jak w prosty sposób samemu zrobić kwietniki z palet.

Kwietnik z palet

Palety cieszą się dużą popularnością wśród majsterkowiczów. Można z nich wykonać siedziska, stoliki, a nawet kwietniki. Dodadzą aranżacji stylowego wyglądu, a początkujący ogrodnicy nie będą mieli problemu z rozpoznawaniem roślin i ziół. Na takim stojaku pięknie możemy wyeksponować również wiszące rośliny – pelargonie czy surfinie.

Jak zrobić kwietnik z palet?

Potrzebujemy:

  • palety,
  • łomu,
  • młotka,
  • papieru ściernego,
  • farby i pędzla,
  • doniczki lub folii i takera.

Do stworzenia kwietnika potrzebujemy palety, najlepiej w miarę czystej. Zaczynamy do odrywania dwóch desek. Przyda nam się do tego odpowiednia technika i siła. Ważne, żeby podczas tej czynności nie złamać deski, ponieważ paleta nie będzie się już do niczego nadawać.

Następnie, odwracamy ją na drugą stronę i przybijamy oderwane deski tak, żeby stworzyć półki na nasze rośliny. Czyścimy drewno papierem ściernym, w szczególności w tych miejscach, w których mamy większe zabrudzenia lub zadry. Wyczyszczoną paletę malujemy farbą do drewna. Przód (tam gdzie będziemy trzymać kwiaty) możemy pokryć farbą tablicową. Dzięki temu będziemy mogli podpisać hodowane w niej roślinki, kwiatki czy zioła.

Tego kwietnika nie musimy dodatkowo impregnować. Wszystkie palety są tak zakonserwowane przez producenta, że nie straszne im żadne warunki atmosferyczne.

W palecie możemy umieścić doniczki lub wyłożyć ją folią, którą później trzeba przybić takerem. Gotowy kwietnik należy przymocować do balustrady lub ściany, dzięki temu będziemy mieć pewność, że się nie przewróci.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Uprawa ziół w domu i w ogrodzie – jak zacząć?

Meble ogrodowe z palet – jak je zrobić?

Zrób to sam – ogród z własnoręcznie wykonanymi ozdobami

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości