Dom

Niezwykły dom w Pieninach. "Zamarzyliśmy, by ten piękny widok podziwiać codziennie"

Dom

Aktualizacja:

Jezioro Czorsztyńskie i dom nazwany przez właścicieli "Pasterską Chatą". Dom wyjątkowy i znany na świecie, bo otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Design Award, którą w branży wzornictwa można porównać do Oscara. Jakie kryje wnętrza i kto w nim mieszka?

Niesamowity dom między Pieninami, Tatrami a Gorcami

Powstał z myślą o nas, rodzinie i przyjaciołach - mówi jego właścicielka, Monika Bronikowska, która jest architektką.

Czasami się zastanawiam, komu łatwiej projektować - dla siebie czy dla klienta. Ale faktycznie chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym będziemy grupowo się zjeżdżać i spędzać miło czas poza zgiełkiem i chaosem pracy miejskiej

Widok z tarasu jest niesamowity: ruiny XIV wiecznego zamku w Czorsztynie, zamek w Niedzicy i zapora, dzięki której powstało jezioro.

To właśnie ten widok nas tutaj przyciągnął, spowodował, że zamarzyliśmy o miejscu dla nas, żeby podziwiać go codziennie

Pasterska chata ze wspaniałym wnętrzem

Dom wygląda z zewnątrz niepozornie, stwarza wrażenie pasterskiej chatki. We wnętrzach o powierzchni ok. 200 metrów jest dużo drewna, kominek, na podłodze beton, piękne zdobienia frontów, ornamentyka nawiązująca do podhalańskiej.

Na piętrze znajdują się pokoje dzieci oraz sypialnia z nietypowo ustawionym łóżkiem: tyłem do wejścia, ale przodem do okna. Budzić się w nim to sama przyjemność.

Widok o poranku jest bardzo atrakcyjny, szczególnie, że patrzymy na wschód słońca. Nie zasłaniamy okien i budzimy się wraz ze słońcem

- opowiada Monika Bronikowska.

Żeby nie odwracać uwagi od pięknego krajobrazu, salon z telewizorem urządzono w przyziemiu. Tam też znajduje się sauna.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości