Dom

Narzuty, kapy i okrycia. Co zdobi łóżko?

Dom


Narzuty, kapy i okrycia na łóżko. Co w tym sezonie nada charakter naszej sypialni? Opowiedział o tym architekt Jonatan Kilczewski.

Jakie będą modne narzuty w 2020 roku?

Kapy, narzuty i koce nie tylko chronią pościel przed pyłkami czy kurzem unoszącym się w powietrzu, ale także pełnią funkcję ozdoby. Jakie modele najlepiej sprawdzą się w naszych sypialniach?

Jedną z najbardziej efektownych narzut jest pleciona kapa z wełny czesankowej. Wyglądem nawiązuje do tkanego ciepłego swetra. Ma jednak jeden minus - jest bardzo ciężka.

To w stu procentach ręczna praca. Są to bardzo fajne narzuty, trochę ciężkie, ale miękkie i miłe w dotyku. To genialna dekoracja, ale jeśli chcemy mieć trochę lżejszą opcję, to mamy także bawełniane tuby, które wypełnione są miękkim materiałem

– powiedział Jonatan Kilczewski.

Nieco bardziej praktycznym rozwiązaniem jest wełniana narzuta-koc . Lekka i nowoczesna forma ozdobi łóżko, ale także przyniesie ulgę w chłodne wieczory. Opcja z surowymi szwami idealnie pasuje do skandynawskiego wnętrza.

Dla kolekcjonerów starych rzeczy nasz ekspert poleca narzutę przypominającą dawne babcine koce. Okrycie plecione jest na przedwojennych krosnach.

Te frędzelki na końcach zaplatane są ręcznie, przez kobiety tkaczki. Po wykonaniu takiej narzuty każdy frędzelek jest zaplatany z trzech nitek

- dodał gość Dzień Dobry TVN.

We wnętrzach typu glamour świetnie będzie się prezentować narzuta 3D. Pikowana kapa z atłasu będzie idealna dla fanów pałacowego stylu.

Jakie kolory kap i narzut wybieramy w tym roku?

W tym sezonie zdecydowanie króluje głęboki granat. Szlachetny kolor dopasuje się do każdego wnętrza. Drugim modnym odcieniem, który został okrzyknięty hitem 2020 roku, jest butelkowa zieleń.

Niezależnie od tego, jaki styl panuje w waszym domu, na rynku znajduje się tak wiele narzut i ozdób na łóżko, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przedział cenowy kap to 150-2000 zł.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości