Dom

Jak ozdobić dom wiosennymi kwiatami cebulkowymi? "Można sobie tutaj zaszaleć"

Dom

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Zaproś wiosnę do domu
Zaproś wiosnę do domuDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Kwiaty mogą być niezastąpioną ozdobą domu, zwłaszcza jeśli umieścimy je w przykuwających wzrok doniczkach lub wazonach. Rośliny cebulowe, takie jak narcyzy czy intensywnie pachnące hiacynty, skutecznie zmieniają charakter każdego wnętrza. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym dekoratorka Agnieszka Winnicka.

Kwiaty cebulkowe - idealna propozycja na wiosnę

Wiosna to czas, w którym przyroda powoli budzi się do życia. Zanim zieleń na dobre zagości za naszymi oknami, warto zatroszczyć się o to, by kolorowych kwiatów nie zabrakło w naszych mieszkaniach. To właśnie dzięki nim wnętrza nabierają nieprzeciętnego charakteru i wypełniają się urzekającym aromatem.

Rośliny i kwiaty

Zaproś wiosnę do domu
Zaproś wiosnę do domuDzień Dobry TVN
wideo 2/11

- Najlepiej wpleść sobie tę wiosnę na razie do domu i trzymać na wewnętrznych parapetach. Można na przykład wykorzystać do tego rośliny cebulowe, czyli narcyzy, szafirki w białej odsłonie i hiacynty, które doskonale pachną - oceniła Agnieszka Winnicka.

Doniczki i wazony - w czym trzymać rośliny cebulowe?

Kwiaty cebulkowe wspaniale prezentują się w szklanych wazonach i słojach, ale ich piękno wyeksponować można także z pomocą wielobarwnych doniczek, kubków czy czajników. Naczynia można ozdabiać zgodnie z własnymi upodobaniami. Zdaniem doświadczonej dekoratorki, takie rozwiązanie może przynieść wiele korzyści, zwłaszcza jeśli chcemy odrobinę urozmaicić wystrój mieszkania.

- Można sobie tutaj zaszaleć (...). Tak, żeby było kolorowo - podsumowała Agnieszka Winnicka, zachęcając tym samym do dekorowania wnętrz przywołującymi wiosnę roślinami.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości