Dom

Jak wybrać materiał na kanapę, sofę czy fotel? Oto rady eksperta

Dom

Autor:
Daria
Pacańska
Jak wybrać materiał na kanapę, sofę czy fotel

Ewa Mierzejewska w Dzień Dobry TVN radziła jak wybrać odpowiedni materiał na kanapę, sofę czy fotel. Warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów i dopasować tkaninę do własnych preferencji.

Jak dobrać odpowiedni materiał na kanapę?

W ostatnim czasie modne są kanapy obite bardzo nietypowymi tkaninami, które swoją strukturą przypominają na przykład owczą wełnę. Jednak jeśli posiadamy dzieci lub zwierzęta warto wybrać takie materiały, które zdecydowanie łatwiej się czyści. Często są one nawet tak zaprojektowane, że wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką i w łatwy sposób odplamić.

Bardzo popularne jest również kupowanie tkanin oddzielnie i obijanie kanap na własną rękę. Wówczas możemy dopasować przedmiot do naszego wnętrza i preferencji.

- Bardzo zachęcam, żeby starać się odrestaurowywać meble, bo jeśli nam się znudzi kolor fotela, to niekoniecznie musimy kupić nowy. Możemy kupić tkaninę - podkreśliła Ewa Mierzejewska.

Obicia z eko skóry

Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się obicia z ekologicznej skóry, które są bardzo zbliżone do tych ze skóry naturalnej. Ich atutem jest to, że łatwo się je czyści, ale należy to robić środkami przeznaczonymi do pielęgnacji skór. Do odplamiania niestety nie nadaje się woda, ponieważ potraktowana nią ekoskóra twardnieje, a po latach zaczyna pękać.

- Sztuczna skóra może być tak samo trwała jak ta naturalna. Co więcej, jest też dobra, kiedy mamy alergię. Tkaniny są milusie, miękkie, ale jednak bardziej pochłaniają kurz i częściej trzeba je czyścić jeśli mamy alergię np. na roztocza - podkreśliła ekspertka.

Sztuczne skóry modne są w bardzo naturalnych kolorach: brązach i beżach, a to znaczy, że praktycznie niemożliwe, żeby odróżnić od tych naturalnych.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Damian Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości