Dom

Jak urządzić pokój dziecka? Zainspiruj się i stwórz z maluchem przestrzeń jego marzeń!

Dom

Aktualizacja:
Projekt bez tytułu - 2020-08-12T155711.142.jpg (2)

Pokój dziecięcy to jedno z najważniejszych pomieszczeń do urządzenia dla rodziców. Musi być przestrzenny, kreatywny, przytulny i przede wszystkim – dostosowany do potrzeb dziecka. Urządzenie go w sposób "prawdziwie dziecięcy" jest wyzwaniem dla wielu rodziców. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Podpowiadamy, jak zaaranżować to dynamiczne wnętrze.

Urządzając pokój malucha, musimy myśleć przede wszystkim o tym, aby otoczyć dziecko przedmiotami oraz kolorami działającymi na jego wyobraźnię. Dzięki temu przestrzeń będzie pozytywnie wpływała na stymulację jego rozwoju, a my z radością będziemy się temu przyglądać.

Pokój dziecięcy: kreatywna przestrzeń

Pokój malucha to nie tylko to "małe pomieszczenie" przeznaczone dla "małego człowieka". To miejsce, które jest jego azylem, w którym rośnie i kształtuje swój stosunek do otaczającego go świata. Ważne jest, aby podczas projektowania wnętrza współpracować z dzieckiem, tak aby czuło się tam "jak u siebie".

Nieprawdą jest, że niebieski kolor przypisany jest dla chłopców, a różowy – dla dziewczynek. Chcąc dostarczyć gotowe rozwiązania oraz inspiracje dla rodziców, Tikkurila stworzyła kolekcję "Kids Style" zawierającą aż 24 kolory wybrane przez dzieci z wielu krajów! Dzięki technice kolażu maluchy przedstawiły swoje wymarzone pokoje. Co się w nich znajdowało? Magiczny zamek, dżungla, farma czy… wnętrze przypominające cyrk! Ich kreatywność nie znała granic, a w pomieszczeniach znalazły się wszystkie kolory tęczy. Dla wielu rodziców może to brzmieć dosyć przerażająco. W końcu, jak mają stworzyć w prosty i samodzielny sposób pokój, który wywoła u dziecka "wow" na twarzy…

"Chodź, pomaluj mój świat"

Własnoręczna metamorfoza wcale nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a jedynie dobrego rozeznania. Dlatego warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak farby do zadań specjalnych, dzięki którym będziecie mogli stworzyć w pokoju malucha wszystko, co tylko można sobie wyobrazić. Rysunki świecące w ciemności? Nie ma problemu. Farba fluorescencyjna odmieni każde wnętrze, w którym zostanie użyta. Sposób jest bardzo prosty – wystarczy namalować dowolny kształt na ścianie i cieszyć się jego blaskiem nocą! Twoje dziecko nie może się powstrzymać, żeby „napisać” coś na ścianie? Farba tablicowa zamieni wybraną przez Ciebie powierzchnię w przestrzeń do pisania. Możesz zamalować nią dosłownie wszystko – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Maluch uwielbia przyczepiać rysunki na magnes? Będzie mógł to zacząć robić w swoim pokoju! Ścianę wystarczy pomalować farbą magnetyczną, a następnie umieszczać na niej wszystko, co się tylko zechce. Bez konieczności klejenia czy wbijania gwoździ! Brzmi ciekawie, prawda?

mat. prasowe Tikkurila

Prosto z marzeń!

Najważniejsze jest to, aby każdy rodzic uszanował dziecięcy pomysł, nawet ten najbardziej szalony. Nie krytykujmy, a ewentualnie – delikatnie modyfikujmy. W końcu pokój ma odzwierciedlać osobowość malucha i sprawiać, że będzie się czuł tam bezpiecznie. My, patrząc na dziecko, będziemy się cieszyć jego szczęściem, a ono otrzyma swoje miejsce na ziemi, to jedyne – wymarzone i stworzone dla niego.

Zobacz także:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości