Dom

Krzysztof Miruć radzi, jak przebudować kominek, żeby był nowoczesny

Dom

W programie "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć postanowił przebudować kominek, który według niego wyglądał przaśnie. Projektant zauważył, że zabrakło pomysłu i odpowiednich materiałów do wykonania konstrukcji. Kominek po przebudowie całkowicie zmienił wnętrze.

Przebudowa kominka

Krzysztof Miruć postanowił przebudować kominek bohaterów programu "Zgłoś remont". Projektant uznał, że nie wygląda nowocześnie, skrytykował także materiały, z których został zbudowany.

- Ja osobiście zmieniłbym elewację tego kominka. Można oczywiście zastanowić się czy nie zmienić tych elementów z piaskowca na rzecz bardziej nowoczesnych i wyrównać zabudowę w kształcie trapezu. Podziwiam strukturę zabudowy na kominku, bo to jest kawałek tynku elewacyjnego - powiedział Miruć.

Projektant zaproponował bardziej nowoczesny styl. Prace rozpoczęły się od skucia zabudowy kominka.

Nowoczesny i jednolity kominek

Ekipa projektanta zmieniła okładzinę kominka i podniosła okap do góry. Konstrukcja zmieniła kształt, teraz jest to prostopadłościan. Obudowa została wykonana z płyt gipsowo-kartonowych.

- Musimy zamówić okładziny z czarnego granitu w miejsce płytek z piaskowca. Panowie z ekipy remontowej muszą zeszlifować elementy drewniane i pomalować je na czarno. Dzięki temu kominek będzie jednolitą całością - tłumaczył Krzysztof Miruć.

W efekcie kominek stał się smuklejszy i bardziej nowoczesny. Stonowane kolory sprawiły, że nie wygląda przaśnie. Okładzina jest jednolita i nadała wnętrzu klasy.

"Zgłoś remont" - gdzie oglądać?

Program Krzysztofa Mirucia to niezła gratka dla miłośników aranżacji wnętrz. W programie architekt podejmuje się remontów i metamorfoz wnętrz. Oglądając "Zgłoś remont" mamy wyjątkową okazję, żeby podejrzeć pracę architekta od kuchni i dowiedzieć się, jak samemu urządzić wnętrze ze smakiem. Program dostępny jest na antenie HGTV (emisja w sobotę o 22:00 i niedzielę o 16:30) oraz online na platformie VOD player.pl .

Zobacz wideo: HGTV: Kominek w ogrodzie

>>> Zobacz także:

Drewno w ogrodzie: jak je zabezpieczyć, żeby świetnie wyglądało i służyło przez długie lata?

W Polsce czy za granicą - wiemy, gdzie taniej pojedziemy na wakacje. "Niektóre obiekty nawet o 50 procent podniosły ceny"

Polskie miejscowości. Michał Rusinek wyjaśnia, czy nazwa Swornegacie wzięła się od bielizny

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości