Dom

Gadżety dla alergików – sprawdzone urządzenia, dzięki którym nie straszne będą roztocza i pyłki

Dom


- Mimo że na dworze mamy taka piękną aurę, przyroda budzi się do życia, to dla alergików na pewno nie jest to nic dobrego– zauważył Konrad Koterba, Pan Gadżet. Ekspert przygotował propozycje kilku urządzeń i rozwiązań, które ułatwią życie osobom cierpiącym na alergie.

Oczyszczacz powietrza

Gadżetem, który przyniesie ulgę wszystkim osobom cierpiącym z powodu alergii, jest duży i nowoczesny oczyszczacz powietrza.

Duży może przerazić, aczkolwiek duży może więcej

– stwierdził Pan Gadżet.

Urządzenie pozbywa się z powietrze przeróżnych rodzajów zanieczyszczeń takich jak: alergeny, pyłki, roztocza, bakterie, czy zarodniki pleśni i grzybów. Do dyspozycji mamy dwa tryby – automatyczny i nocny. Pierwszy wykrywa zanieczyszczenia i dostosowuje moc swojej pracy do poziomu zanieczyszczeń, aby jak najszybciej usunąć je z powietrza. Z kolei drugi, dzięki cichej pracy i wygaszonemu wyświetlaczowi usuwa alergeny i inne zanieczyszczenia, nie budząc przy tym domowników.

Oczyszczacz zawdzięcza swoją skuteczność 3 filtrom, zwłaszcza HEPA 13.

0,26 mikrometra – takie cząstki jest w stanie ten oczyszczacz wyfiltrować

– podkreślił Koterba.

Pościel antyalergiczna

Pościel dla alergików powinna być prana w jak najwyższej temperaturze, w celu pozbycia się jak największej ilości szkodliwych dla człowieka drobnoustrojów.

Jest też antyalergiczna, hipoalergiczna, nie podrażni naszego ciała, jednak patrzmy czy są jakieś specjalne atesty

– powiedział spec od gadżetów.

Odkurzacz

Wiosenne porządki to świetna okazja, żeby pozbyć się nie tylko kurzu, ale i drobnoustrojów. Sprawdzi się do tego odkurzacz, który dedykowany jest alergikom i posiada warstwowy system filtracji HEPA. Technologia ta oczyszcza powietrze wydmuchiwane z odkurzacza i usuwa aż do 99,999% mikrocząsteczek takich jak pyłki i alergeny

5 warstw chroni nas przed tymi wszystkimi cząstkami

– zauważył Konrad.

Odkurzacz jest bezprzewodowy, dzięki czemu jest bardzo wygodny i lekki w prowadzeniu. Wszystkie filtry i pojemnik na kurz można myć pod bieżącą wodą, co ułatwia zachowanie higienicznej czystości.

Do zestawu dołączone są precyzyjne akcesoria ułatwiające dotarcie do każdego zakamarka. Z ich pomocą możemy usunąć alergeny z praktycznie każdego miejsca.

Maseczka ochronna

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszyscy musimy zasłaniać twarz. Na rynku dostępne są maseczki stworzone z myślą o alergikach.

Działa to podobnie jak oczyszczacz ponieważ filtruje wszystko, co dostaje się do naszych dróg oddechowych. Taka maseczka jest nieco droższa, ale warto wydać te pieniądze ponieważ jest w stanie zatrzymać wszystkie alergeny i pyłki

– wyjaśnił Pan Gadżet.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Jak prać ubranka dla noworodka? "Chodzi o to, żeby zabić bakterie i roztocza"

Alergia - objawy, rodzaje i leczenie. Jak działa odczulanie. Kiedy najlepiej się odczulić?

Odkurzacz dla alergika – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości