Dom

Gazowana woda prosto z kranu? Poznaj proste i ekologiczne rozwiązania dla każdego domu

Dom

Aktualizacja:

Niegazowaną, lekko gazowaną czy gazowaną wodę lubisz? Niezależnie od odpowiedzi, każdą z nich możesz nalać prosto z kranu w swojej kuchni. Firma Grohe wprowadziła bowiem na rynek nowatorskie rozwiązania. Szczegóły poznał Olivier Janiak.

Badania pokazują, że mając dostęp do świeżej wody – zużywamy jej o 30 proc. więcej. Czystą i smaczną wodę prosto z kranu możemy mieć dzięki wyjątkowym bateriom. O zaletach nowatorskich pomysłów Oliwier Janiak rozmawiał z projektantką Katarzyną Orwat.

Nowoczesne i ekologiczne baterie z filtrem

Firma Grohe przeprowadziła rewolucję na rynku baterii. Marka postawiła na ekonomiczne rozwiązania z pożytkiem dla środowiska i zaproponowała wyjątkowy produkt. Jest nim systemem kuchenny, który oprócz zwykłej wody do mycia naczyń i codziennych czynności, zapewnia też przefiltrowaną wodę pitną. W dodatku nie tylko wodę niegazowaną, ale także wodę z bąbelkami w dwóch wariantach: lekko i mocno gazowanym. To jeszcze nie wszystko, ponieważ woda jest od razu schłodzona, czyli idealna na lato!

Filtr do wody - jak to działa?

System składa się z baterii kuchennej oraz specjalnej chłodziarki, umieszczanej pod szafką. To w niej znajduje się filtr oraz butla gazowa na ok. 70 litrów wody.

Filtr węglowy wystarcza na 600 l. Jeżeli sobie to przeliczymy, jest to około pół roku użytkowania wody dla czteroosobowej rodziny przez pół roku, gdy każda osoba pije po litrze. Gdy jest to singiel, to filtr wystarcza mu prawie na dwa lata

- powiedziała Katarzyna Orwat.

Wystarczy nacisnąć odpowiednią ikonę na uchwycie, żeby z kranu wypłynęła preferowana woda. (Kiedy dioda zapali się na niebiesko: uzyskujemy wodę niegazowaną, kiedy naciśniemy dwie ikonki i kolor zmieni się na turkusowy: otrzymamy wodę lekko gazowaną, jeśli preferujemy wodę mocno gazowaną, wówczas wystarczy nacisnąć ikonę znajdującą się na dole uchwytu, dioda zapali się na zielono. Natomiast, jeśli chcemy jedynie opłukać owoce lub umyć naczynia, korzystamy z dźwigni obok, bez obawy, że marnujemy wodę filtrowaną.

Filtrowana woda z kranu

Woda jest pozbawiona zanieczyszczeń, metali ciężkich, pozostałości z rur. Dodatkowo, w przeprowadzonych tzw. ślepych testach, została przez badanych określona jako smaczna. System kuchenny GROHE Blue Home wykorzystuje 5-stopniowy proces filtracji, w którym usuwane są nawet najmniejsze, szkodliwe cząsteczki. W wodzie pozostają jednak najważniejsze minerały nadające jej czysty smak. Dodatkowo system można połączyć z aplikacją na smartfonie, w której jedną z funkcji jest śledzenie spożycia wody. To idealna opcja dla osób zabieganych, nie zawsze dostrzegających, że piją za mało wody. Teraz prowadzenie zdrowego trybu życia staje się znacznie łatwiejsze.

Teraz nie musimy się już martwić o dodatkowe miejsce do przechowywania plastikowych butelek, zastanawiać się, czy latem wystarczy nam miejsca w lodówce, żeby schłodzić napój, ani nosić ciężkich zgrzewek wody.

Zobacz też:

Żywe napoje, czyli naturalne izotoniki idealne na lato. Jak je przygotować?

Ma niewiele kalorii i jest pyszna! Przepis na domową lemoniadę

Co jeść, by się nie pocić w gorące dni?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości