Aranżacje wnętrz

Tapeta samoprzylepna – jakie są jej zalety?

Aranżacje wnętrz

Projekt bez tytułu - 2020-07-29T114622.646.jpg

Tapeta samoprzylepna pozwala wyeliminować największą trudność przy montażu, czyli odpowiednie nałożenie na ścianę. Nie musisz szykować kleju ani umiejętnie rozprowadzać go po materiale. Nie musisz się także martwić, jeśli przykleisz coś krzywo. Tapetę samoprzylepną po prostu odkleisz i nakleisz jeszcze raz.

Nowoczesna tkanina

Podstawową zaletą tapet samoprzylepnych jest to, że wykonane są z nowoczesnych tkanin wysokiej jakości, które gwarantują jakość i trwałość dekoracji. Tapeta się nie niszczy, jest odporna na zarysowania, łatwo można ją wyczyścić wilgotną ściereczką. Bez problemu usuniesz z niej drobne plamy i kurz. Bardzo dużą zaletą wysokiej jakości materiału, z którego przygotowana została tapeta samoprzylepna, jest także to, że nie blokuje ona przepływu powietrza między ścianą a pomieszczeniem. Dzięki temu ściana „oddycha”, a to bardzo ważne, co może potwierdzić praktycznie każdy inżynier budownictwa i architekt.

Do zalet samej tkaniny, jak i całej tapety samoprzylepnej należy również to, że można ją bez problemu przykleić nie tylko na ścianę. Tapetę samoprzylepną zamontujesz na szafie, drzwiach kuchennych, meblach. Dzięki temu możesz stworzyć bardzo spójną aranżację. Warto dodać, że w sklepie internetowym, np. pixers.pl, do wyboru masz wręcz nieskończoną liczbę wzorów, motywów i grafik, z których możesz skorzystać. Niektórzy producenci oferują klientom także opcję personalizacji i dostosowania tapety do konkretnych potrzeb.

Wygoda aplikacji tapety samoprzylepnej

Tapeta samoprzylepna to opcja najwygodniejsza w aplikacji. Nie musisz kupować kleju ani rozrabiać go i nakładać na materiał. Możesz zapomnieć o wszystkich problemach, które jeszcze do niedawna kojarzyły ci się z montażem tapet. Odklejające i zsuwające się ze ściany pasy tapety, kiepski klej – ten koszmar prawdopodobnie przeżyli twoi rodzice, ty już nie musisz. Materiał tapety jest samoprzylepny i bardzo wygodny w aplikacji. Przykleja się go w taki sam sposób jak naklejkę. Nie nasiąka klejem, więc znika ryzyko, że rozedrze się jak zwykły papier. Nie musisz kupować kleju, możesz również zapomnieć o jakichkolwiek innych narzędziach niezbędnych podczas tapetowania. Zatrudnienie ekipy też przestaje być konieczne – z aplikacją świetnie poradzisz sobie sam, a zajmie to tylko chwilę.

Poprawki bez problemu

Tapeta samoprzylepna ma jeszcze jeden ważny plus – nawet jeśli w trakcie aplikacji popełnisz błąd i położysz ją na ścianie krzywo, wszystko bez trudu poprawisz. Jeśli pojawi się zagniecenie – po prostu odklej pas tapety, rozprostuj go i ponownie przyklej. Możesz zdjąć tapetę ze ściany w całości i jeszcze raz poprawnie przykleić. Bez stresu i pośpiechu, gdyż nie musisz martwić się, że klej wyschnie lub nie będzie tak dobrze kleił. Tapety samoprzylepne można bez problemu odklejać i przyklejać. Nawet kilkukrotne powtórzenie tej czynności nie zmniejsza siły klejenia ani nie zniszczy wydruku.

Reporter: artykuł zewnętrzny

Pozostałe wiadomości