Aranżacje wnętrz

Tkaniny – sposób na przytulne i kolorowe wnętrza. Które wybrać?

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Nie zawsze trzeba przeprowadzić remont, żeby zmienić wygląd i styl naszych wnętrz. Czasem wystarczy użyć odpowiedniej tkaniny. Zasłony, dywany, poduszki i narzuty na łóżka potrafią zdziałać cuda. Dzięki nim można się bawić wzorami i kolorami. Tylko jak to robić? Sekret zdradziła nam Ewa Mierzejewska.

Tkaniny we wnętrzach dodają uroku

W ostatnim czasie tkaniny były bardzo niedoceniane. Szkoda. Jak się okazuje, nic tak nie dodaje wnętrzom przytulności i koloru, jak właśnie odpowiedni materiał.

Mocne desenie na tkaninach, a takie są teraz modne, ożywiają wnętrze, dodają mu wigoru i radości. Już sama zmiana poduszki, narzuty czy zasłony w oknie potrafi zdziałać cuda.

Ja bardzo wszystkich zachęcam do tego, żeby mieć w domu takie dwa komplety. Zasłony, poduszki, narzuty letnie i zimowe

– powiedziała Ewa Mierzejewska.

Dodatki, które ożywią nasze mieszkanie

Pierwszym i niezbędnym dodatkiem w naszych wnętrzach są zasłony. W letnie dni stawiajmy na mocne kolory oraz kwiatowe lub zwierzęce wzory. Tego sezonu królować będą także dodatki w odcieniach błękitu i zieleni. Na oknie wspaniale będą prezentować się także lniane zasłony „ombre”. Do wnętrz skandynawskich nasza specjalista poleca materiały ze wzorami marynistycznymi.

Modne są graficzne albo bardzo rozmyte, akwarelowe desenie, a także kwiaty. Wszystkie odcienie niebieskiego, lazury, błękity, szmaragdy w tym roku absolutnie rządzą

– podkreśliła Ewa Mierzejewska.

Kolejnym małym dodatkiem, który sprawi, że nasze wnętrza odzyskają świeżości i energię są poduszki. Najlepsze są te kolorowe, o zabawnych fakturach. Bardzo fajne są także poduszki inspirowane sztuką, wielkimi malarzami, jak Magritte czy Picasso.

Jest moda na sztukę we wnętrzach. To bardzo dobrze widać teraz w Internecie, bo odbywają się Targi Sztuki Dostępnej. Jest kompletny szał. Wszyscy kupują obrazy, obrazki, ryciny i fotografie

W tym sezonie pustym podłogom mówimy nie, nawet jeśli to podłoga ze wspaniałego drewna. Dywany - nie zapominajmy o tym elemencie. Niektóre z nich są tak piękne, że wolimy je powiesić na ścianie. Wełniane, gęsto tkane oraz gładkie, bardzo łatwe w czyszczeniu i trwałe. Każdy z nich będzie się fenomenalnie prezentować.

Len wraca do łask

Materiałem, który po przerwie wraca na salony, jest len. Pięknie prezentuje się na poduszkach i narzutach, a nawet pościeli. Obecnie tkanina ta występuje w wielu kolorach. Często barwiona jest na naturalny kolor ziemi lub szmaragdową zieleń.

Pościel lniana ma bardzo wielu fanów, ponieważ oddycha, nie trzeba jej prasować ani maglować. Czasami bywa tak, że jest troszeczkę szorstka, ale to zależy od producenta i od lnu. Na lato jest świetna

- zachęcała specjalistka.

Urządzanie wnętrz a jakość życia i snu

Sen ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Na jego jakość wpływa zarówno wywietrzenie sypialni, jak i czysta pościel. Zdaniem miłośników wnętrz, pomieszczenie, w którym śpimy, musi być też pięknie urządzone. Zobaczcie sypialnie, w których zakochałby się sam Morfeusz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości