Aranżacje wnętrz

Roślina, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. "Jest wyjątkowa, bo nie potrzebuje ziemi, nie ma korzeni"

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Nie potrzebują ziemi, nie mają korzeni i mogą być niezwykłą ozdobą. Magda Borowiak-Wróblewska w kolejnym odcinku cyklu "Sama to ogarniesz" opowiedziała o niezwykłych roślinach – tilancjach.

Tilancja – roślina dla każdego

Wypełnione roślinami mieszkania przeżywają prawdziwy renesans. Celebryci chętnie chwalą się pięknie zaaranżowanymi przy ich pomocy wnętrzami.

Uważam, że rośliny i książki to najlepsza dekoracja. Każdy może hodować rośliny. Klucz polega na tym, żeby dopasować je do swojego trybu życia

- mówi Magda Borowiak-Wróblewska, architektka wnętrz, prowadząca cykl "Sama to ogarniesz".

W prosty sposób do naszego życia dopasuje się tilancja – roślina dla każdego. - Ona jest wyjątkowa, bo nie potrzebuje ziemi, nie ma korzeni. Wystarczy ją namoczyć raz na dwa tygodnie i już – opowiada ekspertka.

Tilancje inaczej nazywane są oplątwami. Najczęściej występują w lasach tropikalnych, ale ostatnimi czasy chętnie wykorzystuje się je w dekoracji wnętrz. - Tilancje same w sobie są tak oryginalne i ładne, że wystarczy, szczególnie te duże, położyć na czymś, na przykład na korze i już – dodaje Magda Borowiak-Wróblewska.

Tilancja – jak przystroić nią wnętrza?

Jeżeli jesteś fanem prostoty, wystarczy, że położysz tilancję na podstawce, czy korze, a uzyskasz piękny efekt. Dla osób, które lubią tworzyć ozdoby podpowiadamy jak je wykonać.

- Mniejsze tilancje w bardzo prosty sposób możemy wyeksponować za pomocą kamienia i stalowego drucika. Wystarczy owinąć drut dookoła płaskiego kamienia, który będzie stabilnie sobie stał. Drut jest stalowy, elastyczny, ale na tyle sztywny, że utrzyma roślinkę, która jest bardzo lekka – tłumaczy Magda Borowiak-Wróblewska. Formujemy uchwyt, wkładamy roślinkę i gotowe.

Kolejną propozycją jest dekoracja z użyciem muszli jeżowca, którą zakupić możemy w Internecie. - W duecie z tilancją przypomina stworzenie z oceanicznych głębin – mówi architektka. Oplatamy roślinkę żyłką, którą później przekładamy przez otwór w muszli jeżowca i wieszamy na żyłce na suficie, albo idziemy krok dalej i tworzymy kompozycję w szkle. Do wysokiego szklanego naczynia wsypujemy piasek, albo kamyczki, małe muszle jeżowca układamy, tworząc morskie dno i montujemy na patyku roślinę. Spektakularny efekt gwarantowany.

Zobacz też:

Organizer dla dzieci, który zachęca do wykonywania obowiązków. Sprawdź, jak go zrobić

Stylowe pojemniki ze zużytych słoików. Małym kosztem nadadzą charakter każdemu wnętrzu

Metamorfoza ściennego zegara - ta jest prosta i bardzo efektowna

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości