Aranżacje wnętrz

Sypialnia w stylu skandynawskim – wystrój wnętrz z tapetą

Aranżacje wnętrz

Sypialnia w stylu skandynawskim, tapeta

Sypialnia w stylu skandynawskim to idealne miejsce na relaks i wygodę. Miejsce to powinno być przewiewne, lekkie i przestronne, styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem oraz prostotą. Skandynawskie elementy wystroju wnętrz, takie jak porządek, duże okna i jasne kolory, są bardzo ważne w tworzeniu przyjaznej atmosfery w sypialni. Inspiracje, aranżacje poniżej.

Styl skandynawski podkreśla czyste linie i proste kształty w meblach, dlatego ważne jest, aby wybrać takie, które wpisują się w tę estetykę. Dlatego powinny być one wykonane z materiałów, które dobrze się uzupełniają i są dopasowane do pomieszczenia. Aby stworzyć ciepłą i przyjazną atmosferę w sypialni w stylu skandynawskim, możesz wybrać meble wykonane z drewna lub metalu. Przydatne też będą akcesoria, takie jak np. dywaniki.

Tapety w stylu skandynawskim
Sypialnia w stylu skandynawskimŹródło: mat. prasowe

Jakie są cechy sypialni w stylu skandynawskim?

Musisz wiedzieć, że styl skandynawski to dziś jeden z najpopularniejszych trendów w dekoracji. Stał się sławny, ponieważ wnosi prostotę i elegancję do domu, nadając oryginalny charakter każdej przestrzeni, w której jest zastosowany. Ten styl skupia się na naturalnych materiałach, takich jak:

 • drewno
 • kamień
 • beton

Nadają one ciepło i osobowość każdemu miejscu, w którym są używane. Ponadto jego głównym celem jest sprawienie, aby wnętrza wyglądały na bardziej przestronne dzięki jasnym kolorom, takim jak biel lub pastelowe kolory, które podkreślą wszystkie przestrzenie Twojego domu.

Szczegóły są kluczowe

Skandynawscy projektanci wnętrz przywiązują dużą wagę do detali, co sprawia, że ich projekty są niepowtarzalne i wyjątkowe. Wiele skandynawskich domów ma kominek lub otwarty kominek - gdy sypialnia jest wąska, przy którym goście mogą gromadzić się w zimowe wieczory.

Wystrój wnętrz z tapetą
Wystrój wnętrz z tapetąŹródło: mat. prasowe

Wystrój wnętrz z tapetą

Sypialnia w skandynawskim stylu jest elegancka i luksusowa. Biała ściana, meble drewniane, pościel jasnoniebieska. Piękna kolekcja malarstwa artystycznego ozdabia ściany i nadaje temu pomieszczeniu szczególnego charakteru.

Tapety do sypialni to jeden z głównych elementów, który można wykorzystać do stworzenia sypialni w stylu skandynawskim. Powinna mieć abstrakcyjny wzór, gdzie króluje geometryczna figura. Ten rodzaj wzoru pomoże Ci stworzyć nowoczesny wygląd w Twoim pokoju.

Wystrój wnętrz z tapetą
Sypialnia w stylu skandynawskimŹródło: mat. prasowe

Sypialnia w stylu skandynawskim - korzyści

Mała sypialnia w stylu skandynawskim to trend, który istnieje od wielu lat i się utrzymuje. Nic dziwnego, bo to bardzo elegancki design, który można dopasować do każdego gustu i budżetu. Głównymi elementami tego stylu są:

 • prostota,
 • funkcjonalność,
 • naturalne materiały.

Co sprawia, że sypialnia w stylu skandynawskim jest tak popularna?

Przede wszystkim nie ma sztywnych zasad dotyczących urządzania sypialni w stylu skandynawskim. Możesz wybierać różne elementy mebli lub łączyć je w dowolny sposób. Może to być np. boho design ze stylem skandynawskim. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, których potrzebuje każdy pokój:

 • duże okno z zasłonami lub roletami świetlnymi,
 • wygodne łóżko z miękkimi poduszkami,
 • proste biurko lub stół,
 • wygodny fotel.

Podsumowanie stylu skandynawskiego

Skandynawski design to prostota, funkcjonalność i skupienie się na naturalnych materiałach. W sypialni w stylu skandynawskim ściany są często pomalowane na biało lub pokryte jasną tapetą. Meble mają zazwyczaj minimalistyczny design. W pokoju umieszcza się kilka przytulnych:

 • koców,
 • poduszek,
 • serwetek,
 • ozdób ściennych.

Świece są również często używane do stworzenia ciepłej, komfortowej (czyt. hygge) i zachęcającej atmosfery. Przytulna, kobieca i jasna sypialnia w takim stylu oraz kwiaty będą strzałem w 10!

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości