Aranżacje wnętrz

Skrzynia i ozdobna ściana na balkon - zrób je sam. To duża oszczędność i radość z tworzenia

Aranżacje wnętrz

Architekt wnętrz Jonatan Kilczewski izolację z powodu pandemii koronawirusa postanowił wykorzystać na wystylizowanie swojego balkonu. Dzięki swojej pomysłowości zrobił skrzynię na kwiaty, trejaż i ozdobą ścianę.

Jak zrobić skrzynię na kwiaty?

Jonatan na początku rozrysował wszystkie potrzebne elementy, a następnie skontaktował się ze sklepem, w którym wycięto mu je ze sklejki. Kiedy dotarły do jego domu, poskręcał części i zaszpachlował wkręty oraz łączenia. Powstałą skrzynię pomalował, a środek wyścielił folią, którą przymocował takerem.

Dodatkowo okleiłem go szarą, mocną taśmą, żeby donica nie przemakała

- wyjaśnił.

Zielona ściana na balkon - DIY

Jonatan samodzielnie wykonał również ozdobną ścianę.

Zrobiłem ramę z kantówki 3 na 3 cm, następnie na to wszystko przykręciłem sklejkę o długości 9 mm. Z tego powstała ściana, która jest bardzo stabilna

- powiedział.

Aby nie zaszkodziły jej warunki atmosferyczne, pomalował ją jeszcze drewnochronem. Do ozdobienia ściany architekt potrzebował zielonych mat, które imitują roślinność.

Po zamontowaniu wyglądają jak żywe

- stwierdził.

Jak wykonać trejaż?

Jonatan zrobił także trejaż, czyli kratkę, po której mogą piąć się rośliny. Dzięki niemu można poczuć się nieco intymniej, zwłaszcza, gdy okna sąsiada wychodzą na nasz balkon. Do wykonania konstrukcji potrzebował kantówki grubości 4 na 4 cm, czarnej farby, listewki o wymiarach 1 na 2 cm.

Oszczędności

Dzięki wykonanym pracom architekt zaoszczędził. Skrzynia, którą zrobił kosztowała go ok. 95 zł, natomiast, gdyby chciał ja kupić w sklepie, to wydałby na nią do 350 do 600 zł.

Kratka to jest koszt ok. 65 zł, natomiast ściana - na sklejkę i kantówkę wydałem ok. 150 zł, a jedna mata kosztowała ok. 30 zł. Ja wykorzystałem ich dwanaście

- powiedział Jonatan.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości